MWC-2018: король Іспанії, смартфони, машини без водія та космічні апарати

Минулого тижня я був учасником й організатором зустрічі на Всесвітньому мобільному конгресі, найбільшій події у сфері телекомів, та паралельному заході “Через чотири роки”( 4YFN) – одній із найбільших світових стартап-виставок.

Під час заходу обговорили тенденції розвитку телекомунікацій, обробки даних, інтелектуальних міст і блокчейну, нових гаджетів та мобільних додатків, була помітною присутність українського бізнесу й стартапів. Що ж відбувалося на конгресі цього разу, крім демонстрації новинок типу Samsung Galaxy S9 або старого «банана-фону» Nokia з «Матриці»?

Король Іспанії Феліпе VI офіційно відкрив з’їзд. Він та мер Барселони, незважаючи на значні політичні розбіжності, були разом на інавгураційному заході конгресу – гарний приклад того, як технологія об’єднує людей. А проект “Барселона Смарт-Сіті” показує, яким чином таке старовинне місто, як Барселона, може самовідновлюватися за допомогою мобільних пристроїв – узяти лише приклад турів з доповненою реальністю у знаменитих будинках Гауді.

Захід 4YFN проходив паралельно в іншій (також великій) виставковій залі. В останні роки він залучає понад 600 стартапів та близько 20 000 відвідувачів. Цього року акцент було зроблено на блокчейні, IoT, AI та кібербезпеці. 4YFN вже уп’яте відкриває свої двері в Барселоні, а Україна також відзначила свій п’ятий рік на швидко зростаючому заході для стартапів у світі.

Українська присутність на 4YFN та самому Мобільному конгресі, зустріч Ukraine@4YFN-MWC, моя презентація українських технологій та участь в оцінюванні стартапів – тема для окремої статті. Дуже цікаво було, як завжди, подивитися на новинки – від гаджетів й автономних машин до роботів і космічних апаратів, а також представити CosmoHack, який ми проводили під час Міжнародного молодіжного форуму «Космос і майбутнє».

Попередні конгреси у Барселоні супроводжувалися протестами – від Femen до “Грінпіс”. Цьогоріч деякі занепокоєння учасників протестних акцій врахували – серед основних тем конгресу були “Жінки в технологіях” та зменшення “вуглецевого сліду”.

Але я б не здивувався, якби цього разу відбувся протест тих, хто не зміг зареєструватися навіть після кількох спроб.

Якщо є одна річ, яку потрібно поліпшити, так це система реєстрації з її загальними помилками та втратою введених даних! На грандіозній території, де відбувався захід, можна було побачити дуже багато цікавого, але складно знайти усе, що планував відвідати. Тож схеми та додаткові покажчики зовсім не зашкодили б.

У підсумку, організатори заслуговують на велику повагу за проведення зборів експоненційно зростаючої галузі, стартапів і споживачів та забезпечення керованості при більш ніж 100 тисяч відвідувачів.

Сергій ВАКАРІН, голова правління UkraineIS
Фото Віталія МАМЧИНА

На цю тему читайте також тут:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *