МОЗ: якщо дієвість китайської вакцини буде меншою за 70 відсотків — Україні повернуть гроші
Міністерство охорони здоров’я чекатиме на офіційний звіт від китайської компанії SinoVac про ефективність її вакцини проти коронавірусу. Якщо ефективність препарату виявиться меншою за 70% — Україні повернуть гроші.
Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив під час брифінгу 13 січня.
Контекст: Бразильський Інститут Бутантан, що проводив клінічні дослідження вакцини SinoVac, заявив, що ефективність препарату становить 50,38%. Водночас українське МОЗ заявляло, що закупить цю вакцину лише у разі ефективності не меншої за 70%.
Так, за словами Степанова, звіт Інституту Бутантан стосується лише Бразилії, а клінічні випробування проводили у різних країнах світ, тому МОЗ очікуватиме на узагальнений звіт від компанії-виробника.
Він нагадав, що у договорі з SinoVac міністерство прописало вимогу, що ефективність вакцини має бути не менша за 70%, і відмовлятися від цієї вимоги не планують.
«Якщо препарат не відповідатиме цим стандартам, то компанія відшкодовує витрати у повному обсязі. У нас є банківська гарантія», — запевнив Степанов. Вкотре нагадавши, що МОЗ веде перемовини з іншими виробниками вакцини проти COVID-19. У бюджеті на 2021 рік на вакцинацію населення заклали 2,6 млрд гривень.
30 грудня українська влада оголосила про укладення угоди на поставку 1,9 млн вакцина SinoVac Biotech (CoronaVac). Вона випускається у шприці та зберігається при температурі від +2 до +8 градусів, тобто її можна зберігати у звичайному холодильнику.
Третю фазу клінічних випробувань китайського препарату провели в Індонезії, де заявили, що вакцина сприяє виробленню антитіл у 97% людей (нею вакцинували 1600 пацієнтів). Водночас ефективність препарату ще не визначили. Провели дослідження і в Туреччині (1325 пацієнтів, ефективність 91%).
За умовами договору, першу партію вакцини SinoVac — 700 тисяч доз — мають доставити в Україну протягом 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї, або одним з компетентних органів США, Великої Британії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії, або за централізованою процедурою компетентним органом Європейського Союзу.
Водночас ще до офіційної реєстрації 11 січня група фармкомпаній «Лекхім» оголосила про укладання угоди із SinoVac на постачання в Україну 5 млн. доз препарату в першому півріччі 2021 року. Планують також у 2022 році налагодити виробництво вакцини в Україні.
Читайте також: