Медичні заклади Київщини отримали унікальне обладнання (+фото)

З огляду на кошти, що спрямовувалися з Київського обласного бюджету на медичну сферу, минулий та цей рік стали визначальними для багатьох комунальних медичних закладів регіону.

Зокрема, за ініціативи голови Київської обласної ради Миколи Стариченка та за підтримки депутатського корпусу в рамках програми «Здоров’я Київщини» для обласного онкологічного диспансеру та Київської обласної клінічної лікарні було виділено кошти для придбання унікального обладнання.

Нині в обласному онкологічному диспансері завершуються підготовчі роботи для встановлення та подальшої експлуатації надсучасного лінійного прискорювача.

-Нині в Україні немає аналогів такому обладнанню, – розповідає директор обласного онкологічного диспансеру Олег Ременник. – Його унікальність полягає у високій пропускній спроможності. На цьому обладнанні протягом дня ми зможемо обслуговувати до ста пацієнтів. Потужність старого апарату була вдвічі меншою. Також тут встановлено найсучасніше в світі програмне забезпечення для лікування променевою терапією.

Коли ми відвідували обласний онкодиспансер іноземні фахівці саме проводили роботи з налаштування лінійного прискорювача. А перед цим для встановлення обладнання було підготовлено спеціальний бункер, де додатковим шаром бетону захистили стіни та двері.

-Якщо б придбали інший прискорювач, то необхідно було б нарощувати до півтора метра бетону. Це досить великі за обсягом роботи, що потребують значних коштів. Як показує досвід, іноді будівництво бункеру під таке обладнання дорожче, ніж саме устаткування. І воно може тривати роками, – продовжує розмову Олег Ременник.

Про унікальні властивості лінійного прискорювача розповідає й завідувачка відділенням променевої терапії Людмила Романенко:

-Це обладнання – найефективніше в світі. Якщо порівнювати його з кобальтовим апаратом, той має прямі поля опромінення. А це обладнання дозволяє огорнути харизматичну пухлину з точністю до міліметра та зі стовідсотковим її покриттям. Таким чином, лікарі уникатимуть опромінення життєво важливих органів людини. План такого опромінення складають досвідчені лікарі-фізики, які працюють у нашому відділенні.

Щороку майже три тисячі мешканців Київщини, які мають різні стадії онкологічних захворювань, потребують лікування променевою терапією. Дехто шукає якісної медичної допомоги за кордоном, витрачаючи на це шалені, а часом і останні кошти. Фахові лікарі, які працюватимуть на лінійному прискорювачі, зможуть забезпечити для мешканців Київщини якісне лікування, що відповідає міжнародним стандартам.

За два-три тижні це обладнання має запрацювати. Нині відбуваються завершальні роботи з його налаштування. На жаль, карантинні обмеження не дозволили раніше прибути в Україну європейським фахівцям, які займаються налаштуванням лінійного прискорювача.

Цього дня голова Київської обласної ради Микола Стариченко (на фото) відвідав і обласну клінічну лікарню. У цей медичний заклад за програмою «Здоров’я Київщини» було придбано надсучасний комп’ютерний томограф.

 

-Це обладнання встановлено два місяці тому, – розповідає лікарка Олена Іванченко. – Чотирнадцять наших медичних працівників пройшли навчання для роботи на ньому. Комп’ютерний томограф дає дуже якісну картинку, особливо судин головного мозку, що надзвичайно важливо для профілактики та лікування інсультів.

Раніше тут проводили комп’ютерну томографію на обладнанні, якому вже двадцять років. Звісно, що за такий проміжок часу технології пішли далеко вперед.

Головний лікар Київської обласної клінічної лікарні Микола Анкін з гордістю розповідає про ще одне надбання медичного закладу. Це – ангіограф, на якому будуть працювати нейрохірурги. Обладнанням такого класу оснащені кращі європейські клініки, де надають допомогу хворим на інфаркти та інсульти. Ангіограф було придбано за кошти субвенції з Державного бюджету та кошти обласного бюджету. Пристрій закупили у рамках державної програми профілактики та лікування кардіосудинних захворювань.

-Протягом місяця ми приймаємо та надаємо допомогу майже ста хворим на інфаркт, – розповідає лікар-кардіохірург, завідувач кардіологічного центру Анатолій Іванюк. – І приблизно стільки ж мешканців Київщини до нас надходить з інсультом. У таких випадках життя людини залежить від лічених хвилин. Тому плануємо й надалі використовувати як новий, так і старий ангіографи. А взагалі, для потреб Київщини потрібно три таких апарати.

За допомогою ангіографа також планують виконувати операції й на відкритому серці. Для цього лікарі Київської обласної клінічної лікарні пройшли стажування в європейських клініках. Скажімо, завідувач відділенням Анатолій Іванюк стажувався в дев’яти європейських лікарнях. Планують також залучати й досвідчених лікарів з інших провідних спеціалізованих медичних закладів України.

-Приємно спостерігати результати плідної співпраці депутатського корпусу та медичних працівників, – зазначив голова Київської обласної ради Микола Стариченко. – Тому щиро дякую всім депутатам, які підтримали ініціативу щодо придбання для медичних закладів Київщини такого необхідного та надсучасного обладнання. Завершиться каденція обласної ради, проте це обладнання протягом тривалих років надаватиме якісні медичні послуги нашим землякам, а комусь воно й врятує життя. Водночас дякую й медичним працівникам, які в короткий термін змогли встановити обладнання та опанувати його. Київська обласна рада й надалі буде системно підтримувати медичну галузь.

Як зізнаються самі керівники медичних закладів, вони навіть не сподівалися, що обласна рада виділить кошти на придбання такого обладнання.

-Зважаючи на ситуацію в державі, навіть не міг уявити, що депутати виділять кошти на лінійний прискорювач, – говорить Олег Ременник. – Однак, нам пішли назустріч, і я дякую за це депутатському корпусу та голові обласної ради Миколі Стариченку. Це обладнання дуже потрібне для мешканців Київщини!

Фото надано Київською облрадою.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *