Лише через три місяці після збиття “Боїнга” МАУ прокурори призначили комплексну комісійну криміналістичну експертизу
Лайнер “Міжнародних авіаліній України” рейсу PS752 було збито 8 січня 2020 року поблизу Тегерана з ракетної установки “Тор”, яку було придбано в Росії. Це зробили Вартові Корпусу Ісламської Революції.
Лише через три місяці (!) після цієї трагедії прокурори Департаменту щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генпрокурора призначили комплексну комісійну криміналістичну експертизу. Мета – деталізувати причини авіакатастрофи, з’ясувати обставини влучення ракети Тор-М1. Про це йдеться на сайті відомства.
Читаємо офіційне повідомлення Офісу Генпрокурора:
“Офіс Генерального прокурора активізує досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо збиття літака рейсу PS 752 Тегеран-Київ авіакомпанії МАУ в небі над Іраном 8 січня 2020 року, а також наполягає на створенні міжнародної слідчої групи, що суттєво б прискорило та підвищило оперативність розслідування.
Наразі прокурори Департаменту щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генпрокурора призначили комплексну комісійну криміналістичну експертизу. Мета її проведення – деталізувати причини авіакатастрофи, з’ясувати обставини влучення ракети ТОР-М1.
Також у кримінальному провадженні аналізуватиметься інформація про рейси, які передували вильоту Боїнга-737 з аеропорту Тегерану, планується проведення низки слідчих та інших процесуальних дій.
Водночас, досі залишається невирішеним питання щодо передачі українській стороні бортових самописців, на яких може міститися надважлива інформація.
Нагадаємо, внаслідок авіакатастрофи загинуло 176 цивільних осіб, серед яких 11 українців”.
Є запитання: а чому раніше не призначили таку експертизу? Що заважало? Які на це були причини? Чому про це не пояснюють суспільству? Відомство генпрокурора Ірини Венедіктової заявляє, що “аналізуватиметься інформація про рейси, які передували вильоту Боїнга-737 з аеропорту Тегерану, планується проведення низки слідчих та інших процесуальних дій”. Виходить, відразу після збиття “Боїнга” таку аналітику не проводили? Чому? Не вважали за потрібне? Чогось очікували? Як це розуміти? Читаємо, що лише тепер “планується проведення низки слідчих та інших процесуальних дій”. Планується… Коли? Завтра? Через місяць? Дивує така “надзвичайна оперативність”.
Тим часом 5 квітня в Ірані прозвучала цинічна заява члена комісії з питань законодавства та юстиції парламенту Ірану Хассана Норузі . І світ дізнався, що, виявляється, нікого із військовиків не було заарештовано через збиття українського літака в січні 2020 року. Він також назвав ракетну атаку на пасажирський лайнер правильним кроком з боку іранських військових. Віцепрем’єр Вадим Пристайко відразу ж відреагував постом у Твіттері: Україна очікує на негайні пояснення від Ірану після заяви члена національного парламенту щодо збиття пасажирського літака авіакомпанії «МАУ».
І що ж Іран? Там, схоже, просто не помітили звернення Пристайка. А наше МЗС як в рот води набрало. Мовчить. На печі. Визирає, а може ще щось пан Пристайко напише у соцмережах. Іран зневажає міжнародне право, топчеться по ньому, вбиває мирних людей, збиває російськими ракетами пасажирські літаки. Дикуни 21-го століття насміхаються над людством. Невже ми такі вже безвольні? Чому не покажемо свій кулак цим дикунам? Чому замість якнайшвидшого розслідування, проведення належних експертиз, створення міжнародної слідчої групи спимо на печі, лише зрідка виглядаючи з-під теплої картатої ковдри? Хіба після такого спання нас поважатимуть у світі?
Малюнок Андрія Петренка
На цю тему:
- В Ірані вважають, що вчинили правильно, вбивши 176 пасажирів літака МАУ. Світ мовчить
- Авіакатастрофа над Тегераном: п’ять країн вимагають від Ірану передати “чорні cкриньки”
- Авіакатастрофу над Тегераном розслідуватимуть дві команди – Пристайко
- Маємо діяти більш наступально щодо убивць українців в небі Ірану – Юрій Кармазін
- Іран розправився зі своїм зрадником, збивши український “Боїнг” – Григорій Омельченко