Лікарняні не допомагають. Розпочалися звільнення в Держархбудінспекції
Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (ДАБІ) завжди називали “хлібним місцем”. В колективі ДАБІ вже відчули перші результати дії законодавчих новацій перезавантаження влади. З роботи звільнено деяких працівників, які тривалий час перебували на лікарняному.
Кажуть, в ДАБІ триває “очищення”…
Нагадаємо, що Верховна Рада України 19 вересня 2019 року ухвалила зміни до законодавства, які передбачають спрощення порядку прийняття на державну службу та звільнення з неї, підвищення відповідальності державних службовців за досягнення результатів діяльності, а також запровадження можливості контрактної державної служби та врегулювання окремих проблемних питань.
Сьогодні, 26 вересня екс-керівник Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) Сергій Кузьмін сказав колективу “до побачення!”. Нагадаємо, що 25 вересня Уряд звільнив його з роботи. З посади йде також перший заступник голови ДАБІ Валерій Філончук. Виконувати обов’язки голови ДАБІ поки що буде директор департаменту архітектурно-будівельного контролю та нагляду Олександр Строкач.
“Український репортер” раніше розповідав, що в липні цьогоріч віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час засідання Уряду повідомив, що підписав подання до Кабінету Міністрів щодо непроходження випробувального терміну головою Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ). Випробувальний термін тривав три місяці, протягом яких він не зміг виконати поставлені перед ним завдання.
«Електронний кабінет забудовника не впроваджено, реструктуризація ДАБІ не підготовлена. І найголовніше — збільшення останнім часом відмов у будівництві – з 20% до 70%. Плюс — ненадання голові ДАБІ доступу до державної таємниці у зв’язку з поданням ним неправдивих відомостей про себе», — зазначив Геннадій Зубко.
«Ми проаналізували стан виконання завдань і ситуацію на будівельному ринку, яка є катастрофічною за кількістю звернень і відмов. Тому я підготував саме таке подання. Розраховую, що Кабінет Міністрів його розгляне згідно з процедурою і ухвалить відповідне рішення», — гооворив тоді Зубко.
Однак подання пана Зубка тодішній Уряд не підтримав.
ЗМІ часто розповідали про тотальну корупцію в системі ДАБІ, запитували що робиться для викорінення цього ганебного явища. Натомість профільне міністерство займалося пустослів’ям, вішало громадянам локшину на вуха. І запевняло, що “працює робоча група з реформування системи державного архітектурно-будівельного контролю, яку створив Мінрегіонбуд”.
Мовляв, до неї увійшли представники Держархбудінспекції, Державного агентства з питань електронного урядування України, Офісу ефективного регулювання, IDLO, TAPAS, інших організацій. Вже напрацьовано низку проблемних завдань, які мають бути вирішені, зокрема, питання публічної діяльності ДАБІ та відсутності єдиної е-системи у будівництві, ефективної роботи відомства…
Тодішній заступник міністра Мінрегіонбуду Лев Парцхаладзе заявляв, що саме зважає архбудінспекції. Це – непрозорість, неефективність контролю, а також низька якість послуг, тотальна корупція. “Без ефективного та прозорого контролю якісного розвитку будівельної галузі в Україні не буде…»
30 травня 2019-го кореспондент «Українського репортера» поцікавився у заступника міністра, що вже зроблено у «війні» з тотальною корупцією ДАБІ.
-Підготовлено список нагальних проблем, які турбують громадян і які потребують вирішення. Їх біля двадцяти. Одна із них – прозорість в діяльності, – сказав Лев Парцхаладзе.
За його словами, в ДАБІ оновлять спеціальну комп’ютерну базу, щоб заявники змогли бачити рух вхідної документації – хто конкретно з чиновників готував ту чи іншу відповідь, упродовж якого часу… У разі негативної відповіді на звернення, має бути неодмінно зазначено причини відмови.
Як говорив Лев Парцхаладзе, сьогодні є чимало зловживань також і з боку архітекторів, експертних організацій, які під час підготовки проектної документації відступають від державних норм і стандартів, буває, що замість негативного висновку навмисно надають позитивний.
Говорити про зловживання – одне, а викорінювати їх – зовсім інше.
Побачимо, що сьогодні зміниться в ДАБІ з появою біля керма відомства нових керівників.
Читайте також: