Лава від вулкану Кілауеа на Гаваях досягла океану

Лава від вулкану Кілауеа на острові Гаваї, що входить до однойменного архіпелагу, досягла океану. При контакті лави з морською водою утворилася токсична хмара.

Хоча влада острова постійно попереджає про надвисокий вміст шкідливих речовин у повітрі і наполегливо рекомендує триматися якнайдалі від хмари, туристи заради рідкісних фотографій охоче ризикують власним здоров’ям.

Кілауеа почав вивергатися близько двох тижнів тому. 5 травня поблизу Кілауеа стався землетрус магнітудою 6,9 бали. Науковці нарахували десять розломів, через які зараз витікає розпечена лава.

Через виверження вулкану влада евакуювала майже 10 тисяч людей, зокрема жителів населеного пункту Леілані-Естейтс. Прогнозів, коли виверження може припинитися, ніхто не дає.

Вулкан Кілауеа заввишки 1247 метрів знаходиться на найбільшому острові Гаваїв. Наймасштабніше його виверження сталося в 1959 році, тоді фонтани лави досягали 600 метрів над жерлом. У 1977 році вулкан знову прокинувся. Останнє велике виверження цього вулкана сталося ще 1983 року, досі Кілауеа час від часу викидав із себе попіл і розпечену лаву.

Вулкан Кілауеа займає особливе місце в гавайської міфології, вважається, що саме в ньому живе богиня вогню і вулканів Пеле.

Фото Jae C. Hong/AP/Scanpix/LETA

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *