Київська обласна влада радить “організувати групи для організованого випасу худоби”. Дивовижні поради проти паводку

На Київщину прийшла велика вода. Особливо страждають мешканці Приірпіння. Люди б’ють на сполох, звертаючи увагу на безгосподарність, байдужість чиновників до цієї проблеми, їхнє невміння і небажання вирішувати нагальні питання громад. Це яскраво простежується на прикладі Гостомеля.

Депутат Гостомельської селищної ради Юрій Марчук розповів “Громаді Приірпіння”, що саме спричинило цю велику воду:
“Зруйнована меліоративна система, відсутність зливостокової каналіції, в Гостомелі засипані й зруйновані всі зливостокові канали, хаотична забудова (плавні, руйнування каналів), накриття та бетонування великих ділянок землі (7 гектарів під складами) щорічно призводять до паводків у Гостомелі. У людей затоплює не лише проходи до будинків, а й гаражі, підвали, погреби”.

Проаналізуймо, що радять фахівці. На офіційному сайті Київської обласної державної адміністрації розміщено матеріал  ГУ ДСНС України у Київській області. Це поради, як діяти під час паводку.

Враження від цього допису: текст ніби з  відомчих інструкцій періоду СРСР, що тхнуть нафталіном.

Отже, спочатку громадян “просвіщають”:

“Паводок – різкий і короткочасний підйом рівня води в річці, збільшення витрати води, що виникає в результаті рясних дощів, інтенсивного танення снігу, льодовиків, залпових скидів води з водосховищ. Паводок може тривати до декількох діб”.

Невже хтось не знав про “секрети” танення снігу? Про “рясні дощі”? Утім, хочеться запитати тих, хто трудився над інструкцією: де ви, шановні, відшукали “льодовики” у столичній області?

Ще перли:

“Щоб уникнути неприємних наслідків і руйнувань, слід уважно стежити за інформацією, що передається про паводкову обстановку”.

Тобто, якщо вулиця в Гостомелі по коліна у воді, то не біжіть з претензіями до мера Юрія Прилипка, а “уважно стежте за інформацією” від ДСНС чи голови КОДА Олександра Горгана.

І найголовніше:

“Якщо ваше житло перебуває в зоні можливого підтоплення, необхідно:
-очистити прилеглу територію від сміття;
-очистити кювети, водовідвідні труби під переходами;
-вжити заходів, щоб відвести воду від будинку і споруд (викопати канавки для проходу води);
-заздалегідь подбати про збереження домашніх речей, меблів, документів, електроприладів, а також збережених в льохах і підвалах запасів овочів і заготовок…”

Прибрати сміття — ну, дуже “цінна” порада. А як вам така консультація – “викопати канавки для проходу води”.

Скажімо, прорвало дамбу на річі Рокач в Приірпінні — копайте канавки, люди добрі.

Але це ще не всі “геніальні” консультації. Є одна порада, від якої — хоч стій, хоч падай.

“При наявності домашніх тварин визначте можливість їх розташування на підвищених ділянках або організуйте групи для організованого випасу худоби в безпечному місці, з необхідним запасом кормів”.

На лугах — сніг, а чиновники радять випасати худобу, ще й організованими групами. Вже не кажемо про те, що в селах сьогодні й корів не залишилося.

А подивіться, як влада “турбується” про нашу побутову безпеку:

“Перенесіть на верхні поверхи (горища) цінні предмети і речі, постарайтеся провести укріплюючі роботи на подвір’ї (оббити вікна, двері дошками, закріпіть дрова, будівельні матеріали і т.д.)”.

На жаль, управлінці зі щаблів влади відірвані від реального життя, дуже далеко вони відійшли від простого народу.

На фото: Гостомель у воді, а влада радить “організовано випасати худобу”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *