Київщина не подала жодного проекту від громад для отримання субвенції

Сьогодні шість об’єднаних територіальних громад з п’яти областей одержать кошти з держбюджету для свого розвитку. На жаль, у цьому переліку немає жодної громади з Київської області. І не дивно.

Процес утворення та формування об’єднаних територіальних громад у столичному регіоні шкутильгає на обидві ноги, у цьому плані область пасе задніх. Окрім цього, деяким утвореним громадам ЦВК не дозволяє провести вибори, у центральної влади немає політичної зацікавленості, відтак ці громади — ніби в невагомості: на папері є, а юридично їх немає. Відтак тут господарюють по-старому, ніякої децентралізації не проглядається.

Відповідаючи на запитання “Українського репортера” щодо перспектив реформи місцевого самоврядування на Київщині, віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко зазначив: “Київська область є непростою. Тут є дуже багато точок впливу: політичних, бізнесових…”

Може, ці “точки впливу” й стоять на заваді прогресивним змінам? “Український репортер” вже розповідав, що на Київщині процес добровільного об’єднання громад був одним із найскандальніших в Україні. Тут є чимало місцевих “князьків”, які хочуть шляхом маніпуляцій та тиску приєднати до своїх “володінь” нові землі, хто усіляко гальмує вибори у нових громадах, кому не подобаються прозорість у фінансових справах селища чи міста, хто й надалі намагається годувати з комунального бюджету свій сімейний клан…

А ще й недосконалість законів щодо реформи місцевого самоврядування збиває людей з пантелику, зрештою і закони суперечать один одному.

У підсумку страждають міста і села. Нині субвенції оминули їх.

А хто одержить кошти? Урядовий портал повідомляє:

“У Мінрегіоні відбулося перше у цьому році засідання Комісії з розгляду поданих об’єднаними громадами проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури.

Комісія розглянула і схвалила 22 проекти від 6 об’єднаних територіальних громад з 5 областей:

Калинівської ОТГ (Вінничина).

Новопокровської ОТГ (Дніпропетровська область).

Черкаської ОТГ (Донецька).

Вільховецької та Тячівської ОТГ (Закарпатська).

Волоківської ОТГ (Чернівецька).

Загальна сума реалізації цих проектів – 22 мільйони гривень.

Нагадаємо, загалом у Державному бюджеті України на 2017 рік заплановано 1,5 мільярда гривень субвенції місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад”.

Леонід ФРОСЕВИЧ

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *