Київщина фінансування пожежної охорони перекладає на місцеві бюджети та громадян
Київська обласна держадміністрація підтримала новацію — у селах та селищах створять пожежно-рятувальні підрозділи. Йдеться про населені пункти, де були відсутні такі команди швидкого реагування. Вони повинні прибути на пожежу не пізніше ніж за 20 хвилин.
Хто утримуватиме їх? Виявляється, “фінансування та матеріально-технічне забезпечення пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення місцевої пожежної охорони здійснюватиметься за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством. Зокрема, іншими джерелами можуть бути добровільні внески мешканців, які проживають на території, де буде забезпечувати протипожежний нагляд місцева пожежна охорона”. Про це інформує КОДА.
Отже, витрати перекладають на місцеві бюджети, а також на спонсорів, на добровільні внески громадян.
Геніально, чи не так? Фінансування лікарень здійснюватимуть також з місцевих бюджетів, а тепер вони мусять давати гроші ще й на утримання пожежників, ан придбання техніки… Держава умиває руки? А якщо в сільських радах немає достатньо коштів на цю справу, то як бути? Хто боротиметься з вогнем?
Чимало сільських рад є бідними, як церковні миші. Чи думали про це в КОДА? А про “добровільні внески громадян” – це взагалі супер!
Мало того, що людей гноблять височезними комунальними тарифами, а тут ще й заводять мову про “добровільні внески” на пожежників. Оце так викрут влади! між тим, керівник КОДА Олександр Горган торік публічно обіцяв процвітання та розквіт на теренах області. І де ж цей розквіт?
Нагадаємо, що в попередні роки протипожежну програму на теренах області було з тріском провалено. І нікого за це не покарали. Цитуємо КОДА:
“Як зауважив перший заступник голови КОДА Андрій Анісімов, обласною цільовою Програмою захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки на 2014-2017 роки, в області планувалося створити 89 МПО в 22 райдержадміністраціях. Дана Програма не була виконана в районах з різних причин і найперше – через відсутність належного фінансування…”
Сьогодні пан Анісімов чомусь не говорить, а які ж кошти закладають на фінансування Програми, і де ; ці гроші. Чи не простіше перекласти таку важливу справe на місцеві бюджети? А ви навіщо, панове чиновники?
Ще дивовижний момент. Перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Анісімов підтримав пропозицію ДСНС щодо заснування першочергових підрозділів у найбільш віддалених населених пунктах таких районів Київської області: Вишгородського – с.Демидів, с.Любимівка, Києво-Святошинського – с.Гатне, с.Гореничі, Макарівського – с.Комарівка та Обухівського – с.Підгірці. В подальшому на всіх аналогічних територіях Київщини запрацюють місцеві пункти пожежної охорони”.
Стривайте, села Гатне, Гореничі, Підгірці — “віддалені населені пункти”? Не смішіть людей, панове! Пристоличні села назвали “віддаленими”. Де ви таку хитромудру карту вішукали?
Пане Анісімов, а ви не хочете подивитися на реальній карті околиці області, зокрема, де знаходяться такі села, як Високе в Тетіївському, Бесідка — у Ставищанському, Щербаши – в Богуславському, Пії — в Миронівському, Хоцьки — в Переяслав-Хмельницькому, Софіївка — в Згурівському районах?
Чи створено тут, у справжніх віддалених селах, місцеві пункти пожежної охорони і хто їх фінансуватиме?
Леонід ФРОСЕВИЧ
На фото: в КОДА радяться щодо місцевих пунктів пожежної охорони.
Фото із сайту КОДА