Китайcький хай-тек розвиває стратегічне партнерство з Україною

Китайська провінція Сичуань та її столиця Ченду загальновідомі у світі. Не тільки завдяки тому, що з ними пов’язана значна частина життя та творчості найбільш шанованих китайських поетів Ду Фу та Лі Бо. І не тільки завдяки заповіднику великих панд або пам’яткам історії. В наш час Ченду – найбільш швидкозростаюче хайтек-місто Китаю, один з головних центрів ІТ та авіапрому, який прагне співпрацювати у цій сфері з Україною.

Голова “UkraineIS” Сергій Вакарін виступив організатором візиту керівників Ченду, відповідальних за технологічний розвиток міста, на чолі з членом постійного комітету КПК в Ченду Ву Каєм. До делегації входили генеральний директор науково-технічного бюро Ченду Лю Тьєчен, представники комісії просування інвестицій Ченду, Зони економіко-технологічного розвитку та інших організацій, а також представники бізнесу – директор-розпорядник фонду “Інфініті” Девід Чжан та директор інкубатора інновацій CII Девід Чен.

Делегація обговорила з головою Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Володимиром Ставнюком та представниками бізнесу можливості інвестиційної та інноваційної співпраці з Україною. Інтерес до співпраці висловили також адміністрації Києва та кількох областей України.

Під час візиту на підприємство «Антонов» у салоні найбільшого у світі літака Ан-225 «Мрія» директор програми співробітництва з КНР Геннадій Габрук презентував розробки “антоновців” та обговорив з делегацією можливості ділової співпраці. Візит до компанії був організований за сприяння Дениса Шапранова (департамент маркетингу).

Різноманітні напрями майбутньої співпраці під час візиту делегації представили директор “Joinfo Media” Віталій Небилиця (цифрові медіа, веб-агрегатори) та керівник компанії “Winton” Сергій Вакарін (штучний інтелект, семантичні та лінгвістичні технології). Агентство «Союздрук» представив Богдан Бойко.

Про можливості міжнародної співпраці та консалтингу “UkraineIS” розповів Сергій Вакарін, який повідомив також про спільні проекти з Олексієм Планідою, які пройшли через бізнес-інкубатор у складі “UkraineIS”. Директор бізнес-інкубатора Ігор Закутинський представив роботу та досягнення стартап-проектів інкубатора і тренінгового центру.

Керівники Інкубатора інновацій CII Девід Чен та “UkraineIS” Сергій Вакарін підписали угоду про ділову співпрацю Сичуань (Ченду) та України.

Програми інноваційного навчання “UkraineIS” – програмування, віртуальна реальність, ігри, робототехніка, англійська мова, журналістика та піар, робота в медіа та бізнес-проектах для дорослих та дітей, які завдяки цьому створюють власні проекти, отримують нагороди на провідних конкурсах та хакатонах, а в подальшому – перспективну роботу.

З виступу очільника відділу зовнішньоекономічної діяльності НТУУ КПІ Андрія Шишоліна представники Ченду дізналися про можливості спільних досліджень та навчальних програм.

А під час візиту до Інституту електрозварювання імені Патона китайські гості ознайомилися з досягненнями у галузі стикового та електронно-променевого зварювання, які застосовуються не тільки в аерокосмічній та залізничній галузі, але й у медицині.

Делегація зустрілася з Послом КНР в Україні Ду Веєм. Україна – серед ключових партнерів грандіозного проекту «Новий Шовковий шлях». Участь у спільних проектах з Китаєм є виключно важливою для економіки та безпеки нашої країни.

Фото на головній: делегація Ченду відвідала гордість України – «Мрію».

Фото Бориса Годлевського

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *