Корупціонери зможуть законно “відкупитися”. Депутати прийняли законопроєкт у першому читанні
Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроєкт №11340 щодо зміни умов угоди зі слідством у корупційних злочинах. Ініціативу, яка містить корупційні ризики, підтримав 231 депутат.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Законопроєкт дозволить зменшувати покарання за корупцію нижче визначеної межі та розширить можливість звільнення від покарання з випробувальним терміном навіть в особливо тяжких корупційних злочинах. Викриття спільників не буде обов’язковою умовою.
Викриття спільників пропонують замінити відшкодуванням шкоди та штрафом до 204 млн грн за особливо тяжкий злочин.
Згідно з законопроєктом, підозрювані в корупції чиновники зможуть сплатити штраф:
у разі вчинення кримінального проступку — від 204 тисяч грн до 2,05 млн грн;
у разі вчинення нетяжкого злочину — від 2,05 млн до 204 млн грн;
у разі вчинення тяжкого злочину — від 20,4 млн до 102 млн грн;
у разі вчинення особливо тяжкого злочину — від 102 млн грн до 204 млн грн.
Антикорупційний комітет ВРУ вказав, що в законопроєкті є положення з корупційним фактором. Підозрювані у корупційних злочинах можуть уникнути суворого покарання, не викриваючи співучасників та не надаючи інформацію про інші злочини.
Керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін зазначає, що законопроєкт не передбачає навіть конфіскацію майна підозрюваного.
“Вкрав мільярд, взяли на чергових 100 млн, компенсував їх, заплатив ще 200 млн штрафу і живи-насолоджуйся на “зароблених” 700 млн”, — пише Шабунін.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виділило для проведення стандартного опитування щодо корупції в Україні понад 1,7 мільйона гривень.
В Європейському Союзі погодили створення Ревізійної ради Українського фонду, метою якої є контроль за фінансуванням з боку блоку для запобігання проявів корупції та шахрайства.