Колишній ректор організував схему видачі сертифікатів для студентів-медиків. Щорічний “заробіток” – два мільйони доларів

Правоохоронці викрили аферу, пов’язану із складанням ліцензованих іспитів у двох медичних вишах столиці.

Слідством встановлено, що студенти-медики, котрі мали бажання успішно пройти зовнішнє незалежне оцінювання професійної компетентності «КРОК», звертались із відповідним проханням до організатора вказаної схеми, який в минулому був ректором одного з медичних вузів і прикривався широким колом знайомств із посадовими особами Міністерства охорони здоров’я України та державної організації «Центр тестування». За винагороду від 3 тисяч доларів США, цей аферист брався «вирішити» питання із успішним складанням іспитів «КРОК» та отриманням відповідного сертифікату, повідомляє прокуратура столичної області.

В подальшому, отримавши «замовлення», організатор пропонував викладачам та студентам-відмінникам за 500 доларів США скласти інтегрований тестовий іспит замість клієнта. Для цього, він разом з двома поплічниками замінював фотографію у паспорті замовника зображенням фіктивного «студента».

В подальшому підставна особа успішно складала відповідний «КРОК», отримувала сертифікат та можливість продовження подальшого навчання справжнього студента на медичному факультеті.

Наразі слідству відомо про 8 епізодів складання іспиту за підробленими паспортами громадян України та понад 60 випадків неправомірного отримання сертифікатів про успішне проходження тестів за вказаною шахрайською схемою. Щорічний прибуток від незаконної діяльності становив близько двох мільйонів доларів США.

Під час проведення санкціонованих обшуків в оселях фігурантів провадження та місцями проведення іспитів, правоохоронцями виявлено та вилучено екзаменаційні роботи підставних «студентів», документацію щодо проведення іспитів, паспорти громадян України, з очевидними ознаками підробки, засоби зв’язку, які використовувались учасниками оборудки, бланки сертифікатів щодо успішного проходження іспиту тощо.

Вирішується питання щодо повідомлення про підозру усім учасникам афери.

Досудове слідство проводить Головного управління національної поліції у Київській області за оперативного супроводу Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБ України, за сприяння ДО “Центр тестування при МОЗ УКРАЇНИ”.  Шахрайську схему викрито за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *