Кличко: Якщо в Києві настане медичний колапс, лікарі вам скажуть: “Лікуйтеся вдома, виживайте, читайте “Отче наш”

Кияни та гості столиці скаржаться на щоденний транспортний колапс у місті.

Чи реагує на це столична влада? Карантинні обмеження в Києві м’які порівняно з тими, які ввели в інших країнах, вважає міський голова Віталій Кличко. Виступаючи 5 квітня в ефірі ICTV, він сказав:

“Ми умисно посилили локдаун і обмеження пересування транспортом. Це єдиний шлях, який на сьогоднішній день забезпечить розрив ланцюга передачі інфекції”.

Кличко визнав, що рішення ввести жорсткіші обмеження – непопулярне. Однак ситуація з поширенням коронавірусної інфекції в Києві зараз критична, підкреслив він.

“Якщо ми зараз дійдемо до межі, коли буде медичний колапс, що буде? Що означає колапс медицини? Це коли вам – людині, який зараз нас дивиться, – буде погано, якщо вам буде потрібна медична допомога і ви звернетеся до лікарів, вам скажуть: “Вибачте, будь ласка, ми вам не можемо допомогти, лікуйтеся вдома, виживайте, читайте “Отче наш” у кращому випадку – може бути, допоможе”.

Ми ні в якому разі не хочемо допустити цього і тільки з цим пов’язані такі обмеження. Але обмеження, які зараз працюють у Києві, у порівнянні з тими обмеженнями, які діють в інших країнах, м’які. Тому що дійсно комендантська година є в багатьох країнах, у багатьох країнах великі штрафи – від декількох сотень до тисячі євро – за неносіння масок. Я хотів би, щоб всі усвідомили – лише від нас залежить, наскільки жорсткими будуть обмеження”, – сказав Кличко.

Як повідомляє столична влада, Департамент транспортної інфраструктури КМДА видав уже 437 тисяч спеціальних перепусток для користування громадським транспортом. Загалом же надрукували 500 тисяч перепусток.

«Через велику кількість заявок ми у терміновому порядку додруковували додатково 100 тисяч спецперепусток. На сьогодні (5 квітня) мають видати ще 63 тисячі перепусток. Для того щоб усі, кому потрібні спецперепустки, могли їх отримати, працівники відповідальних структурних підрозділів КМДА та районних держадміністрацій працювали в обидва вихідні. Усі, хто не отримав перепустки,  доотримають їх у понеділок чи вівторок», – сказав перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Першочергово спецперепустки отримали медичні працівники, рятувальники, працівники комунальної, транспортної та соціальної сфер, працівники торгівлі та військові.

Про повний повний перелік заборон, які діють у столиці під час посиленого карантину з 20 березня до 9 квітня читайте ТУТ.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *