Кількість пенсіонерів скоротять, частину пенсій скасують: хто опиниться “за бортом”

Дефіцит коштів у Пенсійному фонді не дозволить у повному обсязі забезпечити всіх пенсіонерів гідними пенсіями.

Через це у ПФУ планують зменшити кількість громадян, які мають право на достроковий вихід на пенсію.

Нововведення запрацює після запуску нової пенсійної реформи, яка має набути чинності вже на початку 2021 року. Про це інформує Today.ua.

Насамперед планують скоротити кількість одержувачів пільгових пенсій, які виходять на пенсію достроково.

Також в ПФУ припинять призначати пенсії за вислугу років – виплати залишаться в обмеженого кола осіб. Ці витрати покривають виключно коштом держбюджету, а оскільки коштів не вистачає, а громадян планують перевести на накопичувальну пенсійну систему, то таким чином спробують скоротити дефіцит Пенсійного фонду.

Щоб зменшити витрати, в Україні також продовжуватиме рости пенсійний вік для жінок і пенсійний стаж, необхідний для виходу на заслужений відпочинок.

Вже з 2021 року, аби вийти на пенсію, українцям треба буде накопичити мінімум 28 трудових років. І ця цифра з кожним роком зростатиме, доки у 2028-му мінімальний пенсійний стаж не буде складати аж 35 років.

З 1 липня 2020 року мінімальні пенсії в Україні були підвищені на 74 гривні, максимальні — на 740 гривень. У Пенсійному фонді анонсували, що з 1 грудня 2020 року українських пенсіонерів чекає ще одне підвищення виплат.

Раніше повідомлялося, що якщо Україна перейде на накопичувальний пенсійний рівень, що прогнозується з січня 2021 року, то пенсії багатьох українців можуть зменшитися.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *