Кіберспорт і пошук національної ідеї. В Україні створили нову спортивну асоціацію

На тлі подій у сусідів Україна тепер частіше розглядається інвесторами як “тиха гавань”. І ось після  купівлі київського готелю “Дніпро” для створення Esports Ready Hotel відбулася  презентація стратегії UPEA – Української професійної кіберспортивної асоціації.

Засновник Natus Vincere Олександр Кохановський оголосив про плани створення в Україні найбільшої у світі екосистеми для кіберспорту. Крім готелю, де два поверхи будуть відведені під тренувальні зали, зони відпочинку, бар зі сценою, плануються також 20 сучасних клубів по всій Україні та багатофункціональна кіберспортивна арена на 10 тисяч учасників.

Чому про це говоримо? Україна входить до топ-10 країн з кіберспорту разом із США, Китаєм, Німеччиною, Францією, Канадою, Великобританією, Швецією, Кореєю і, до речі, випереджає Росію. UPEA поставила завдання увійти до топ-5. Анонсовано співпрацю як з бізнесом і профільними міністерствами, так і з університетами та школами. У планах – всеукраїнські турніри з великими призами, великі соціальні, освітні, наукові заходи.

У зв’язку з цим один цікавий аспект, який особливо привертає увагу – пропозиція Асоціації розглядати кіберспорт як національну ідею. Що можна про це сказати?

Пишаючись своїми досягненнями, які сягають корінням в минуле, Україна іноді відчуває складнощі при відповіді на питання про нинішні успіхи. Ось і рекорд Сергія Бубки, який тримався чверть століття, нещодавно було побито. А ось в області ІТ ми як і раніше на вершині рейтингів. Варто докласти зусиль, щоб залишатися там – світ не стоїть на місці. А Natus Vincere (латинською – народжений перемагати) відома у світі як найбільш титулована українська кіберспортивна команда. NaVi – кумир української молоді.

Показник резонансності події – виступ представника UNICEF і двох українських міністрів. Так, сьогодні вже є покоління керівників, в тому числі політиків, які значною мірою зросли на Інтернеті і комп’ютерних іграх, і у них зовсім інше мислення. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров навіть заявив, що хотів би, щоб міністерство працювало, як команда NaVi.

На презентації та в кулуарах ми обговорювали багато цікавих питань. Наприклад, про те, як змінилися відносини кіберспортсменів з батьками та системою освіти. Батьки, які раніше в основному розглядали захоплення дітей кіберспортом ніби щось несерйозне, тепер бачать і можливості заробітку, і навіть просто захоплення, яке виглядає як гідна альтернатива “підворіттю” з усіма його “принадами”. Та й в школах уже формується нове ставлення до кіберспортсменів.

Сергій Вакарін.

При цьому важливим є врахування таких цінностей, як фізичне здоров’я, безпека в Інтернеті та інше – про це говорили і представники асоціації, і міністри, і представники міжнародних та всеукраїнських організацій, що виступали на заході. Комп’ютерні ігри повинні призводити не до залежності, а до всебічного розвитку молоді.

Сергій ВАКАРІН, голова правління UkraineIS

Фото на головній сторінці: NW

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *