Керівник Київщини Терещук заявив, що медреформа йде “впевненими кроками”

Виявляється, на Київщині є колосальні успіхи у проведенні медичної реформи. Принаймні, голова Київської обласної держадміністрації Олександр Терещук під час колегії КОДА з пафосом і гордістю говорив про те, як все хорошо з медициною в регіоні:

«Сьогодні медична реформа на Київщині йде впевненими кроками. Особливо приємно, що якісні медичні послуги реально почали відчувати мешканці села”.

Читаєш про звіт пана Терещука і відчуваєш гордість за Київщину. Ніби Швейцарія чи Ізраїль. Як тут добре людям! Як піклуються про їхнє здоров’я! Оплески!

Отож послухаймо керівника області: “Київщина успішно пройшла перший етап медичної реформи та має 7-й результат серед регіонів України по відсотку укладених декларацій і 6-й – по кількості. На сьогодні декларації з сімейними лікарями підписали 73% жителів області. Усі медичні заклади, які надають первинну медичну допомогу автономізовані. З 1 січня 2019 року 39 медичних закладів первинної медичної допомоги області уклали договори з Національною службою здоров’я України про фінансування медичних послуг за програмою медичних гарантій пацієнтам. За січень-березень вони отримали виплату на фінансування медичних послуг у розмірі 195 608 705 грн.”

Пане Терещук, ви кажете, що “медична реформа на Київщині йде впевненими кроками”… А що насправді? Кореспондентка “Українського репортера” зверталася по меддопомогу до сільської амбулаторії:

“…Кілька разів за останніх п’ять років я зверталася по допомогу до медамбулаторії села Тарасівка, але, незважаючи на те, що в мене по кілька тижнів трималася температура до 40 градусів, мені жодного разу не призначили ніякого обстеження, а діагноз писався «зі стелі». А коли розпочалася вакханалія з підписанням декларації, на амбулаторії з’явилося оголошення: «Декларацію з сімейним лікарем можна підписати щодня!». Брехня! Я приходила і в суботу, і в неділю – все було зачинено!” (Стаття про це – тут).

А ось нещодавня картинка з Борисполя, де також “упроваджується” медична реформа. І яких же “успіхів” досягнуто у цьому місті? Це ж сам департамент охорони здоров’я КОДА (не ЗМІ!) повідомив тривожну новину:

“В Бориспільській ЦРЛ виявлено два види інфекційних паличок – кишкову та пневмонії. У ході перевірки комісією, у складі якої перебували представники Держпродспоживслужби у Київській області, Бориспільської центральної районної лікарні було виявлено низку недоліків. Зокрема, маніпуляційна, інфекційне, терапевтичне, пологове відділення знаходяться у жахливому стані, стіни потребують негайного ремонту, сиплеться штукатурка, пацієнтам створені, відверто, антигігієнічні умови, відсутнє елементарне обладнання, медичні інструменти тощо. Безліч порушень зафіксовано і в хірургічному відділенні та операційній. Не в кращому стані – харчоблок, який потребує також термінового ремонту, не працює витяжка, відсутні навіть рукомийники…”

Читайте статтю про це тут.

Пане Терещук, чи не про такі “якісні послуги” ви говорили з трибуни колегії?

Що дивує, окрім усього? Жодної слова критики, ані найменшого натяку на незадовільний стан багатьох медичних будівель, на височезні тарифи в медгалузі, на те, що бракує в достатній кількості ліків та медикаментів, на низькі зарплати медпрацівників. Ніби й справді рай земний, неймовірне щастя! Що це за “брежнєвізм”? Кому потрібні ці овації? Пригадується як на сесії Київської обласної ради попередник Олександра Терещука Олександр Горган палко говорив з трибуни про “неймовірний поштовх у розвитку області”, про “синхронне і збалансоване” голосування, про “доленосні рішення”… Наголосив, що “з дуже обґрунтованим оптимізмом дивиться” у 2017 рік. (аудіо виступу Горгана тут.)

Сьогодні подібну пісеньку заводить Олександр Терещук.

На фото: Олександр Терещук вітає медиків.

Фото із сайту КОДА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *