Українські спортсмени торік здобули 5170 міжнародних нагород, з них 1485 – золотих

Українські спортсмени в 2018 році завоювали 5170 медалей (1 910 золотих, 1 633 срібних і 1 627 бронзових) на міжнародних змаганнях. Про це у своєму Фейсбуку повідомляє міністр молоді та спорту України Ігор Жданов.

«Формування позитивного іміджу України у світовому спортивному русі є одним з чотирьох пріоритетів Мінмолодьспорту в Програмі діяльності Уряду. Під час звіту на засіданні профільного Комітету ВРУ, приємно було відзначити, що 2018 спортивний рік був успішним для українських спортсменів.

Збірні команди України завоювали на офіційних міжнародних змаганнях: 5170 високих нагород. Гарні результати продемонстрували, як досвідчені атлети, так і молоде покоління спортсменів.

Національні збірні команди України з олімпійських видів спорту взяли участь у 813 міжнародних спортивних змаганнях та вибороли 434 нагороди: 105 золотих, 125 срібних, 204 бронзові.

У 2018 році спортсмени з неолімпійських видів спорту взяли участь у 305 міжнародних спортивних змаганнях та здобули 3896 нагород. З них: 1485 золотих, 1242 срібних, 1169 бронзових медалей.

Українські спортсмени з інвалідністю взяли участь у 119 міжнародних спортивних змаганнях: чемпіонатах Європи та світу, кубках Європи та світу, зимових Паралімпійських іграх та інших турнірах. Вони здобули 840 нагород: 320 – золотих, 266 – срібних, 254 – бронзових.

Третє «золото» в історії зимових видів спорту незалежної України завоював фрістайліст Олександр Абраменко на зимових Олімпійських іграх у Пхьончхані-2018. Це перша олімпійська медаль у фрістайлі та, загалом, серед чоловіків, що входили до складу збірної команди України, як самостійної держави.

На Паралімпіаді-2018 завойовано 22 медалі: 7 золотих, 7 срібних і 8 бронзових. Це третє місце за кількістю здобутих нагород.

Чудово проявила себе наша молодь. Наймолодшою в історії чемпіонкою світу з дзюдо стала українка Дарина Білодід. А на III Юнацьких олімпійських іграх в Буенос-Айресі – Україна здобула 23 нагороди: 7 золотих, 8 срібних та 8 бронзових медалей. Це наше олімпійське майбутнє, яке ми будемо всіляко плекати та підтримувати.

То ж щиро вдячні всім нашим спортсменам, тренерам, лікарям, масажистам, функціонерам збірних команд, вболівальникам – за яскраві українські перемоги на міжнародній арені! Це також результат спільної та плідної роботи Мінмолодьспорту, національних федерацій, НОК України, СКУ, НКСІУ, органів місцевої влади. Разом до нових перемог!», – написав Ігор Жданов.