Хто ви – ті, що стріляли в активістів? Хто ваші батьки?

У зв’язку із сумною річницею розстрілів на Майдані випадково натрапив на інтерв’ю мами одного з Героїв Небесної Сотні, яка просто і доступно озвучила одну дуже важливу річ.

Вона каже: «Могли ж ці тварюки стріляти по ногах? Могли. Результат був би досягнутий? Був би. Люди випадали б зі строю, залишились би каліками, але жили б. Жили б! А тут чітко у приціл на ураження в голову. Хто вони – ті, що стріляли? Чиї вони сини? Хто їхні батьки? Яка сила заставляє тебе, сучий сину, стріляти на ураження? Адже ти бачиш, що перед тобою беззбройні діти. Ти знаєш напевно, що ніхто з твого керівництва не буде перевіряти, куди ти стрілив – в ногу чи… Ну промазав врешті-решт. Але ні. Ти цілишся в голову. Значить робиш це свідомо. Із задоволенням.

А потім увечері приходить таке чмо додому, а мама питає: «Ну як ти, синку? Змучився, мабуть? Де ти був? На Майдані? І що ти там робив? Людей убивав? Ну, молодець. Ось борщику поїш і лягай спатки, натомився ж, мабуть?!»

І я задумався. Дійсно, хто ви – ті, що стріляли? Хто ваші батьки? Де ви виховувалися – в пеклі? Ким, чортами? Ви взагалі – люди?

Я це пишу, усвідомлюючи, що у світі ще повно таких нелюдей, і вони серед нас. І всі ці інтернетні ігри-війнушки, стрілялки, макети автоматів і пістолетів, в які бавляться наші хлопчики, бризки крові від попадання в голову – це перші кроки до перетворення людини на звіра. Кожному батькові та матері, в кого виростають хлопчики, потрібно на чолі написати і зранку, як «Отче наш», повторювати, що людьське життя – унікальне. Воно ніким і ні за яких умов не може бути забраним. Якщо ти вже наважився стати військовим, піти служити у силові структури, то маєш чітко це усвідомлювати. Навчись єдиноборствам і вмінню будь-яким методом приборкувати противника. Приборкати, знерухомити, налякати – але не вбивати.

Не вби-ва-ти!

Бо ніяка влада та багатства не варті людського життя. Пригадався вислів Лао Дзи: «Я випив чашку чаю – і десь зупинив війну».

А ще один мудрий чоловік сказав, що «солдати – остання ланка в еволюції людини, але щоб позбутися її, потрібні надзусилля – це майже як стати богами».
Це нереально важко, але без цього еволюція людини на наступний щабель не перейде.

Навіть одна із заповідей «Не убий» – чомусь шоста за рахунком, а мала би бути першою і єдиною.

Іван ЛЕНЬО, музикант, лідер фольк-рок-гурту «Kozak System»

Фото “Українського репортера”

 

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.