Так виглядатиме Меморіал Героїв Небесної Сотні. Будувати його почнуть через рік

У конкурсі проектів “Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності” у номінації “Меморіал Героїв Небесної Сотні” переміг проект архітектурного бюро MIstudio авторства Ірини Волинець (Львів/Україна) і Марії Процик (Роттердам/Нідерланди). 

Меморіал охоплюватиме Алею Героїв Небесної Сотні від Майдану Незалежності до вулиці Ольгинської, земельну ділянку по Алеї Героїв Небесної Сотні, 3 та частину земельної ділянки по Алеї Героїв Небесної Сотні, 4 (там розташована Каплиця УГКЦ Непорочного Серця Марії та Українських Новомучеників).

За задумом авторів, “Меморіал Героїв Небесної Сотні” має стати простором, який допомагає зрозуміти історію української боротьби за світле майбутнє. Він є криволінійним шляхом, що відображає нелегкий шлях боротьби українського народу за свободу та нагадує про швидкоплинність людського життя.

Так виглядатиме Меморіал Героїв Небесної Сотні. Будувати його почнуть через рік

На початку цього шляху, зі сторони Майдану та Хрещатика, розташують меморіальну стелу, яка аркою врізатиметься в пагорб. На ній будуть нанесені імена Героїв Небесної Сотні. Плити накладатимуться одна на одну, утворюючи суцільну стіну, яка символізуватиме єдність української нації.

Так виглядатиме Меморіал Героїв Небесної Сотні. Будувати його почнуть через рік

Існуюча бруківка продовжиться до стели пам’яті, поміж нею з’являться світлові квадрати, які є  символом продовження шляху.

Міст над алеєю Героїв Небесної Сотні є умовною межею початку нового простору – паркової зони. Вздовж зигзагоподібної алеї висадять 107 лип – на згадку про кожного Героя Небесної Сотні.

У найвіддаленішій точці алеї, де зараз стоїть каплиця, буде місце тиші та мовчання. Символічним кінцем меморіального шляху буде сад, який розіб’ють між майбутнім Музеєм Революції Гідності та Міжнародним Центром Культури та Мистецтв.

Пагорби на Алеї Героїв Небесної Сотні засаджуватимуть квітами білого кольору. Алея створюватиме нову зелену форму в центрі Києва і покращуватиме пішохідні шляхи з Хрещатика до Маріїнського парку.

Так виглядатиме Меморіал Героїв Небесної Сотні. Будувати його почнуть через рік

Переможця конкурсу в номінації “Музей Революції Гідності” визначать у липні 2018 року. Проект обирають у два етапи. На першому, який завершився 25 січня 2018 року, учасники подавали конкурсні проекти. Загалом їх 12. 20 лютого 2018 року визначили 6-7 фіналістів, які продовжать змагання на другому етапі за уточненим конкурсним завданням з урахуванням обраного проекту “Меморіалу Героїв Небесної Сотні”.

“Після підведення підсумків конкурсу в номінації “Меморіал Героїв Небесної Сотні” та громадського обговорення конкурсних пропозицій результати конкурсу будуть затверджені, укладено договір із переможцем конкурсу та розпочато роботи із розробки проектно-кошторисної документації”, – пояснили у Мінкультури.

Будувати “Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності” мають почати в лютому 2019 року.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *