Рукописи Тараса Шевченка можуть не дійти до нащадків

Центральний архів-музей літератури та мистецтв, розміщений у будівлі колишньої Софійської бурси – пам`ятки архітектури ХVІІІ століття, перебуває під загрозою знищення.

Як повідомляє «Літакцент», Мінкультури України та Фонд державного майна змушують найбільше в Європі архівосховище літературно-мистецького профілю, яке у минулому році відсвяткувало свій п`ятдесятилітній ювілей, переїхати в старі, давно не ремонтовані й непристосовані для зберігання документів приміщення промислової зони, розташовані на вулицях Якутській та Гарматній. Причина виселення Центрального архіву-музею літератури і мистецтв – закінчення терміну оренди та недоцільність його продовження.

Сухі канцелярські фрази. А йдеться ж про унікальне сховище української культури, що налічує 308 721 одиницю зберігання (понад півтора мільйона документів), також 110 465 примірників книг і брошур, 89 328 періодичних видань ХVІІІ – ХХІ століть, зокрема 56 209 одиниць зберігання періоду Незалежності України, а також багато документів української діаспори з усього світу.

В архіві-музеї можна побачити оригінали класиків української літератури та мистецтва – рукописи Тараса Шевченка, Івана Франка, листи Івана Нечуя-Левицького, Марка Черемшини, документи Бориса Грінченка, матеріали фондів історика та композитора Миколи Аркаса, документи представників української діаспори Віри Вовк, Івана Багряного та ін.

Долею Центрального архіву-музею літератури і мистецтв України стурбовані не лише його працівники, а й громадськість. Так, молодий історик, піар-менеджер видавництва “Мистецтво” Василь Михальчук пише на своїй сторінці у Фейсбуку: ”Це виселення – спрямована акція на знищення видатного архіву. Адже нові приміщення – без ремонту, обладнання, спеціального захисту, та й сам переїзд паралізує на тривалий час роботу архіву. Існує небезпека його знищення…”.

Підготувала Алла ТОПЧІЙ

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *