Найдорожчою монетою світу вважається срібний долар 1794 року

Срібний долар 1794 року випуску, відомий під назвою The Flowing Hair Silver Dollar (Срібний долар з розпущеним волоссям) був проданий за рекордні 10 мільйонів доларів на аукціоні Stack’s Bowers Galleries. Експерти вважають, що він був першим із серії таких монет, випущених Монетним двором США.

Монета була частиною колекції, зібраної фондом Cardinal Collection Educational Foundation of California, представником якого є Логиз Мартін, – повідомляє Shlyahta.com.ua.

Bowers описав колекцію як «Старі майстри». Девід Бауерс, почесний голова Stack’s Bowers Galleries, сказав, що монета має унікальні особливості, які роблять її особливо цінною:

«Це перший американський металевий долар і до того ж найвідоміший. Всі ці якості, разом з рідкістю цієї монети формують ціну артефакту. Всі музеї мали рівні можливості з придбання The Flowing Hair Silver Dollar.

На фото: Монетний двір Філадельфії, створений у 1792 році, який випустив перші монети в лютому 1793 року. Тут були викарбувані The Flowing Hair Silver Dollar. (Фото 1908)

«Ми відчували, що ця монета буде першою, яка подолала рубіж в 10 млн. доларів. Насправді це навіть не найбільша ціна, яку багато хто може заплатити за право придбати шматочок історії.

Я вважаю, що цей рекорд є історичним моментом, і надзвичайно радий тому факту, що його винуватцем стала монета з моєї колекції, – сказав Логиз, який придбав монету три роки тому за 7,85 млн. доларів – Монети є хорошою інвестицією, вони користуються популярністю на світовому ринку антикваріату, та їх ціна постійно зростає».

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *