Інститут В’ятровича створив карту руйнувань українських пам’ятників у Польщі та польських – в Україні

Упродовж трьох років у Польщі зруйновали або осквернили 15 українських пам’ятників: 3 було знищено, 5 пошкоджено й 7 помальовано. В Україні — 4 польських, і всі відновлені коштом української сторони. Натомість у Польщі — жоден. Про це повідомляє Інститут національної пам’яті.

26 квітня відбулася наруга над пам’ятником воїнам УПА на цвинтарі польського села Грушовичі поблизу Перемишля. Акт вандалізму був санкціонований місцевою владою та отримав схвалення у Варшаві. Відповідні заяви оприлюднили польське Міністерство культури та Інститут національної пам’яті Польщі.

Надмогильний пам’ятник воякам УПА у Грушовичах зазнавав нападів 5 разів: тричі він був помальований, згодом пошкоджений, а останнього разу – зруйнований. Щоразу меморіальний знак відновлювали зусиллями української громади”, – заявив начальник відділу обліку та збереження місць пам’яті Українського інституту національної пам’яті Павло Подобєд.

Через відсутність належної реакції польської влади на нищення українських місць пам’яті в Польщі, Український інститут національної пам’яті призупинив процес легалізації польських меморіальних об’єктів на території України. Таких польських місць пам’яті в Україні щонайменше 105.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *