Батько та донька Яблонські розкривають правду про Волинську трагедію (+відео)
В Національному музеї літератури директор видавництва “Український пріоритет” Володимир Шовкошитний вручив письменникам нагороди та премії Міжнародної літературно-мистецької академії України (президент Сергій Дзюба).
Серед відзначених медаллю “Івана Мазепи” — академіки (батько і донька) Валентин та Оксана Яблонські. Їхня книжка “Нескорена Волинь”- як заклик до історичної справедливості, гостра правда про трагічні періоди в історії країни. Саме про це і говорив під час презентації монографії Валентин Андрійович Яблонський.
“Взятися за цю дослідницьку працю мене спонукала непоінформованість українців щодо польсько-українських взаємин, причин виникнення УПА, – вважає академік Яблонський. – За кордоном продукують фільми та книги, показуючи спотворену реальність, відтак в людей формується хибне уявлення. У багатьох документальних свідченнях однобоко висвітлюється роль окремих учасників подій. На превеликий жаль, більшість населення України недостатньо обізнана з цим трагічним періодом в історії Волині, і люди не можуть дати справедливу оцінку рішенню польського Сейму від 22 липня 2016 року про визнання подій, що розгорнулися на Волині у 1943-1945 роках (Волинська трагедія) “геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої”.
Отже, маємо сьогодні об’єктивний і правдивий погляд на історичні події – монографію “Нескорена Волинь”, яку автори приурочили до 100-річчя Української революції та 75-річчя виникнення УПА. Книжка вийшла у видавництві “Український пріоритет”.
У книзі в публіцистичній формі, на основі історичних джерел, офіційних видань, матеріалів засобів масової інформації та особистих даних, доктори наук, професори Валентин та Оксана Яблонські викладають своє бачення Волинської трагедії.
Книга певною мірою є продовженням виданих раніше “Сімдесятп”ятої зими” (2005), “Нерозставлених акцентів” (2010), “Епікризу” (2015).
Професор Валентин Яблонський – волинянин, народився під Берестечком за два кілометри від Козацьких могил, тут він розпочав свій складний життєвий шлях і пройшов його за зміни п’яти політичних систем — Поверсальської Польщі, перших совітів, німецької окупації, часів українських національно-визвольних змагань, повоєнної відбудови радянської системи і врешті ГКЧП з розвалом СРСР, зберіг у своїй памяті все побачене й пережите з тим, щоб врешті віддати його сповна справі утвердження Української державності.
Валентин Андрійович є академіком – засновником Академії наук вищої школи України, мешкає у Києві.
Професор Оксана Яблонська народилася в Дрогобичі, де в цей час працювали її батьки, увібрала від них українську генетику із закарбованою в ній національною пам”яттю, є незмінним партнером батька в його науковій та громадсько-політичній діяльності. Пані Оксана – доктор ветеринарних наук, професор кафедри Національного університету біоресурсів і природокористування України, академік Академії наук вищої школи України.
Відеосюжет про нагородження медаллю “Івана Мазепи” академіків Яблонських дивитися ТУТ