Група депутатів канадської провінції Квебек відмовилися присягнути королю Чарльзу III
Скандал: одинадцять членів Національних зборів канадської провінції Квебек відмовилися присягнути на вірність королю Великої Британії Чарльзу III, який є і королем Канади.
Про це пише Politico.
Глава лівої партії Québec Solidaire Габріель Надо-Дюбуа засудив те, що він назвав “колоніальною, архаїчною і застарілою практикою”, від якої він хоче відмовитися. Монархія історично була непопулярна у Квебеку, де більшість населення становлять франкомовні жителі.
Читайте також: Чарльза III офіційно проголошено королем Великої Британії
Чарльз III став главою канадської держави після того, як у вересні померла його мати королева Єлизавета II.
Члени Національних зборів Квебека мають присягнути на вірність монархові, щоб зайняти свої місця в парламенті провінції.
Антимонархічна “Québec Solidaire” натомість присягнула на вірність тільки народу Квебека. Три інших депутати Національних зборів, які представляють націоналістичну “Parti Québecois”, наслідуватимуть цей приклад у п’ятницю. Це означає, що вони не зможуть взяти участь у наступній сесії Асамблеї 29 листопада.
Їхня мета – змінити процес складання присяги і зрештою зробити вірність короні необов’язковою.
Коронація Чарльза III відбудеться 6 травня 2023 року.
Квебек — франкомовна провінція на сході Канади, абсолютну більшість якої складають етнічні квебекці. Столиця — м. Квебек (у документах часто згадується як Національна столиця — фр. Capitale nationale). Населення провінції — 7 598 100 (2005 р.). Квебек найбільша за територією серед усіх провінцій Канади (поступається лише території Нунавут) — та друга (після Онтаріо) за чисельністю населення Канади. Найщільніше заселено провінцію у гирлі річки Сен-Лоран (фр. Saint-Laurent), найменше — на її півночі, де населення майже немає. Покровителька — свята Анна.
З 1974 р. французька — єдина державна мова Квебеку. За інформацією Квебекського інституту статистики станом на 2001 рік: 80,9 % населення визнають рідною мовою французьку, 7,8 % — англійську, 10 % — інші мови; 1,4 % вважають рідними кілька мов одночасно.