Готуємо на сніданок чіа з бананом та фініками

Оксана Скиталінська
Оксана Скиталінська

Як домогтися, щоб організм не зістарився? Розповідає відомий лікар-дієтолог Оксана Скиталінська.

Нещодавно пані Оксана повернулася із Сан-Франциско, де проходив світовий конгрес з антистаріння.

– Під час цього форуму, а він відбувається кожні 4 роки, – розповідає лікарка, – чимало наукових секцій було присвячено харчуванню. Особлива увага приділялася профілактиці специфічних порушень, які розвиваються під час старіння організму, в першу чергу, когнітивних, тобто стану центральної нервової системи, пам’яті, настрою (стареча деменція, хвороба Альцгеймера, депресії, психози…). У фокусі досліджень – харчування з протизапальними властивостями. Одним із продуктів, які мають ці властивості, є насіння чіа. Склад цих, подібних до макових, насінинок заворожує.

У них є все. Багато білка – майже 20 відсотків. У складі білка є глутамінова кислота, яка покращує “думальні” властивості, пам’ять. І жири – мононенасичені (захищають інші жири від окислення) і ненасичені. І, що важливо, усі корисні. Зокрема, це омега-3, альфа-ліноленова кислота, яким вчені і приписують протизапальні властивості. А ще – ніжна желейна клітковина, яка не лише дуже смачна, але й украй корисна. І вітаміни, мінерали, фітонутрієнти.

Готувати чіа надзвичайно легко – лише залити водою, рослинним молоком або натуральним кефіром/йогуртом. І все, желеподібна страва готова через 15 хвилин.

Додаєте ягоди, можна 1/4 банана і 1–2 інжири або фініки (краще – інжир).

На порцію: 1 столова ложка (без верху) насіння чіа, дати настоятися у воді 10–30 хвилин, змішати у блендері з кефіром, фініком, 1/4 банана, додати ягоди (знайшла в саду горобину чорноплідну й ожину). І – смакуйте на здоров’я!

Із цікавинок. Насіння чіа останніми роками набирає величезної популярності і вважається суперпродуктом. Ця рослина прийшла до нас з Південної Америки, де її споживають як основний продукт харчування, разом із бобовими та кукурудзою. У нас цей харч відомий в основному серед людей, які слідкують за новинками у сфері здорового способу життя.

Придбати насіння чіа можна у супермаркетах (у відділах круп), а також в інтернет-магазинах. Вибір цього насіння у нас достатньо великий.

Штрихи. Оксану Скиталінську можна по праву назвати дієтологом номер один у країні. Вона постійно розвивається, відвідує закордонні семінари, сама читає безліч лекцій із дієтології. У неї 26 тисяч прихильників у Фейсбуку, але, попри надзвичайну завантаженість, вона знаходить час для себе, свого здоров’я і цінує кожну хвилину життя.

Сторінка Оксани Скиталінської у Фейсбуку 

Світлана КОВАЛЬОВА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *