На Канарських островах виверженню вулкана не видно кінця (+відео)
На острові Ла Пальма, що входить до архіпелагу Канарських островів, із 19 вересня безперестанку вивергається вулкан Кумбре-В’єха. Лава досягає Атлантичного океану і поступово створює там платформу, площа якої вже зараз сягає 40 га, що приблизно дорівнює площі великої єгипетської піраміди в Гізі.
Як пише іспанське видання El Pais, виверження вулкану змінило берегову лінію острова. Загалом за місяць лава пошкодила близько 700 га території острова і зруйнувала кілька тисяч будівель, що призвело до евакуації 7 тис. людей.
Паво Лопез, представник національного географічного інституту Іспанії, каже, що доведеться перемалювати карту острова – не лише через можливу появу нового мису в Атлантичному океані, а й через зруйновані будівлі, дороги, інфраструктуру та зміни ландшафту. Окрім того, лава, що впадає в океан, змінює його глибину та рельєф дна, що в подальшому вплине на морську навігацію.
Цікаво, що на одному із сусідніх островів архіпелагу – Лансароте – розташований Національний парк Тіманфая, який сформувався після виверження вулкану, що розпочалось у 1730 році і тривало 6 років.
Як повідомляють у національному вулканічному інституті, наразі немає ознак того, що виверження вулкану Кумбре-В’єха припиниться найближчим часом. Цими вихідними на острові Ла Пальма знову зафіксували низку землетрусів, найпотужніший з яких оцінили у 4,3 бали за шкалою Ріхтера. Окрім того, наприкінці вересня обвалилась частина кратеру вулкану, що призвело до виверження ще більшого потоку лави.
Нагадаємо, вулкан Кумбре-В’єха на острові Ла Пальма прокинувся 19 вересня після 50 років затишшя.
Читайте також: