Державне бюро розслідувань шукає таланти. Відкрито 219 вакансій

Державне бюро розслідувань оголосило конкурс на зайняття 219 посад центрального апарату.  Зокрема шукають 152 слідчих ДБР. Поки що (до внесення змін до Закону «Про Державне бюро розслідувань») конкурс не оголошується на посади працівників оперативних підрозділів (змінами до закону визначається посада оперативного працівника).

“Це перша хвиля конкурсу. Незабаром буде оголошено конкурс до територіальних управлінь. Переконаний, що тисячі людей захочуть спробувати свої сили. Вони мають знати, що всі процедури буде проведено прозоро. Той, хто переможе, зробить це завдяки своїм здібностям. Хто не переможе – має знати, що Бюро для всіх кандидатів забезпечило рівні можливості”, – заявив директор ДБР Роман Труба.

Кандидати можуть подавати документи з 14 березня по 11 квітня 2018 року включно.

Формування слідчих підрозділів ДБР забезпечується за рахунок:

  • осіб, які протягом останнього року обіймали посади слідчих прокурорів, – не більш як на 30%;
  • осіб, які протягом останнього року обіймали посади слідчих в інших органах державної влади, – не більш як на 19%;
  • інших осіб, які мають відповідний стаж роботи в галузі права, – не менш як на 51%.

Умови проведення конкурсу та перелік посад доступні за посиланням. До складу конкурсних комісій ДБР включено представників громадськості. Комісія №1:

  • Мирослава Півторак (Міністерство юстиції України);
  • Олексій Колотило (Спеціалізована антикорупційна прокуратура);
  • Руслан Бірюков (Державне бюро розслідувань);
  • Ірина Мостова (Національне агентство з питань запобігання корупції);
  • Олександр Лємєнов (Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів).

Нагадаємо, що внутрішні комісії ДБР проводять конкурси на не керівні посади. Конкурс на посади керівників управлінь, відділів, секторів, всіх працівників управління внутрішнього контролю, а також директорів територіальних органів проводить зовнішня комісія. У Верховній Раді зареєстровані законопроекти, які мають змінити цю норму.

Низка посад у ДБР належить до категорій осіб рядового та начальницького складу – це слідчі, працівники оперативних підрозділів, управлінь спеціального призначення та внутрішнього контролю. На ці посади можуть  призначатися люди, які працювали в інших правоохоронних органах, мають спеціальні звання та, відповідно, отримують за них доплати. Якщо такі кандидати переможуть у конкурсі, то, станом на сьогодні, вони будуть належати до категорії державних службовців, а не осіб рядового чи начальницького складу, адже чинний закон не визначив для них спеціальних звань.

У листопаді 2017 року Генпрокуратура України втратила право починати і вести розслідування злочинів, підслідних Державному бюро розслідувань. Відтепер лише цей новий орган розслідуватиме злочини, скоєні чиновниками, які займають особливо відповідальне становище в органах державної влади та силових структурах. Також у сфері впливу ДБР – військові злочини. Тобто ДБР, яке фактично не функціонує, відбирає у прокуратури частину повноважень.

Зокрема, Державне бюро розслідувань братиме злочини, скоєні: колишнім президентом України, прем’єр-міністром, членами уряду та їхніми заступниками, головами різноманітних державних комітетів і комісій, НБУ, ФДМУ, нардепами, очільниками НАБУ, генпрокурором і його заступниками, секретарем РНБО, спікером ВР, суддями, працівниками НАБУ, СБУ, МВС, прокуратури та інших правоохоронних органів.

Такий розподіл повноважень між ДБР та ГПУ передбачає п.1 Заключних положень Кримінально-процесуального кодексу, що набрали чинності 20 листопада 2017 року. Згідно з ними, прокуратура мала право розслідувати злочини, підслідні Державному бюро розслідувань, не довше 5 років від дня набрання чинності нового КПК (19 листопада 2012 року).

Відповідно до п. 1 розділу XI Перехідних положень УПК прокурори мають право продовжити розслідування, початі до 20 листопада 2017 року. Ці розслідування не можуть тривати більше двох років.

Фото Getty Images

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *