Чи може COVID-19 пошкодити мозок? Що кажуть неврологи

Як показують нові дослідження, половина пацієнтів з важкою формою COVID-19 можуть відчувати когнітивні симптоми, а також запаморочення і головні болі.

Як повідомляє  Рубежі здоров’я, ще на початку пандемії був описаний короткий список симптомів COVID-19: лихоманка, кашель і задишка. Сьогодні цей список розширився. Тепер здається, що є цілий набір неврологічних ефектів, які можуть навіть з’явитися як найбільш ранні симптоми – навіть до страшного, що розриває легені кашлю.

Огляд світових досліджень по COVID-19, опублікований в червні в журналі Annals of Neurology, розглядав неврологічні симптоми, які можуть бути викликані інфекцією COVID-19. Вони широко поширені і включають в себе головні болі, запаморочення, зміну свідомості, зниження нюху і смаку, судоми і інсульти.

Так як же ця інфекція впливає на мозок? Не забувайте, що, якщо людина кашляє і йому важко дихати, всі органи страждають від нестачі кисню. Це, а також комплексне запалення може вплинути на нервову систему і мозок, приводячи до таких проблем, як сплутаність свідомості.

Вірус SARS-CoV-2 також може проникати в мозок і його захисні мембрани, викликаючи вірусний менінгіт. Може спалахнути і аутоімунна реакція, коли організм по суті нападає на себе, атакуючи мозок.

Нарешті, є також вірогідність того, що інфекція може сприяти порушенню згортання крові і безпосередньо привести до інсульту. Виявлено, що інсульт частіше зустрічається у пацієнтів з важкими інфекціями в порівнянні з пацієнтами з більш легким перебігом COVID-19.

Як довго триватимуть симптоми? Коли мова йде про неврологічні симптоми, немає ніяких гарантій, що ці проблеми зникнуть, коли людина поборе вірус. Оскільки пандемія почалася всього шість місяців тому, у неврологів ще недостатньо часу, щоб робити будь-які конкретні висновки. Але вже за отриманими даними, лікарі спостерігають, що більш легкі проблеми, такі як головний біль і запаморочення, можуть зменшитися, але якщо пошкодження призвело до інсульту або судом, наслідки можуть бути тривалими або постійними.

Найважливіше, вважають дослідники, це знання того, що такі когнітивні проблеми, як запаморочення або втрата нюху, можуть бути одними з перших симптомів COVID-19. Це означає, що людина не повинна скидати з рахунків можливість зараження коронавірусом, якщо у нього немає кашлю, однак почалися дивні зміни здоров’я, затуманення в голові, запаморочення та ін.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *