Чому держава не дбає про своїх захисників? (+відео)

У столиці відбулася київська обласна конференція родин полеглих захисників України, а також воїнів, які пропали безвісти.

Захід такого формату було проведено вперше. Приїхали люди з багатьох міст і сіл, яких об’єднало велике горе – на війні з російськими загарбниками загинули їхні рідні. «Держава нас не чує!», – кажуть вони і ставлять закономірне запитання: чому досі немає закону про захисника України? Чому на законодавчому рівні не впорядковано статус родин полеглих оборонців рідної землі, а також воїнів, які пропали безвісти?

Про ці гострі проблеми якраз і говорили на форумі, наголошуючи на світовій практиці системного вирішення питань такого характеру – якщо військовослужбовець загинув, захищаючи свою країну, то його сім’ю держава (військове відомство) на підставі відповідного законодавства бере під свою соціальну опіку. На жаль, в Україні цього нема, є лише хаотична практика надання «подачок», так зване піклування вряди-годи.

Тому родини полеглих героїв і кажуть, що соціальні «подачки» не потрібні. Необхідно узяти за основу досвід цивілізованих країн, поставивши це на міцну законодавчу базу, комплексно вирішуючи проблеми, покінчивши з несправедливістю і безправ’ям. Держава нарешті має почати належним чином виконувати свої обов’язки перед оборонцями Вітчизни. А щоб підштовхнути її до цього, родини полеглих захисників вже готують ділові пропозиції, вони також скоординують свої зусилля, щоб наступної весни провести всеукраїнський з’їзд.

На фото: учасники конференції – родини полеглих героїв, а також воїнів, що пропали безвісти.

Фото: «Український репортер»

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *