Британські вчені випробовують препарат, який формуватиме “миттєвий” імунітет до коронавірусу
Британські вчені почали випробовувати новий метод захисту від коронавірусу — щеплення добровольців антитілами, щоб спробувати викликати у них «миттєвий» імунітет. Вакцини від COVID-19 дозволяють сформувати імунітет лише протягом місяця.
Про це повідомляє The Guardian з посиланням на заяву вчених.
Йдеться про щеплення антитілами, що мало б дозволити пацієнтові виробити «миттєвий» імунітет до захворювання, пише видання. Препарат розробив Університетський коледж Лондона спільно з компанією AstraZeneca, яка створила разом з Оксфордським університетом вакцину від COVID-19.
Зробити експериментальне щеплення пропонують людям, які в останні вісім днів перебували у близькому контакті з тими, у кого був підтверджений коронавірус, уточнює BBC.
«Наразі ми зробили щеплення 10 пацієнтам: співробітникам, учням та іншим людям, які зіткнулися з вірусом в лікарняному закладі або коридорах навчального закладу», — зазначила вірусологиня Кетрін Хуліхан, яка очолює дослідження.
Розробники сподіваються, що препарат зможе захистити людей від COVID-19 на термін від шести місяців до року. Він може стати доступним вже в березні або квітні, якщо отримає схвалення медичного регулятора.
«Перевага цих ліків у тому, що воно негайно дає вам антитіла», — заявила The Guardian Хуліхан. Вакцина такий ефект не дає — якщо інфікований коронавірусом зробить щеплення, буде вже «занадто пізно».
Наприклад, «оксфордська» вакцина або вакцина Pfizer і BioNTech забезпечують повний імунітет тільки приблизно через місяць, вказує видання. У випадку з російською вакциною «Спутник V» імунітет формується протягом 42 днів після першого з двох щеплень, переконував міністр охорони здоров’я РФ Михайло Мурашко.
Терапію із застосуванням антитіл можна буде використовувати для того, щоб запобігти спалаху захворювання в місцях, де вірус може швидко поширюватися — наприклад, в лікарнях, будинках для людей похилого віку або студентських гуртожитках.
26 грудня усі країни-члени Європейського Союзу вже отримали вакцини від COVID-19. Масову вакцинацію розпочнуть з 27 грудня.
Для того, щоб жодна з країн не мала переваг, вакцину доправили у всі країни одночасно. За словами голови Єврокомісії, вакцин, що наразі зібрали в ЄС, має вистачити для 450 мільйонів населення ЄС та країн, що входять до Європейської економічної зони.