Броварщина: гостре протистояння у Требухові

На Київщині не змогли об`єднатися в територіальні громади села Требухів, Красилівка, Калинівка, Гоголів, Русанів, Княжичі. Вони – самі по собі. Але ж так не може тривати вічно.

Цим населеним пунктам потрібно також якось вирішувати свою долю. Ми побували у Требухові.

Як уже розповідав «Український репортер», у селі Требухові паралізовано роботу влади, є протистояння між сільським головою Віталієм Куцьом і депутатським корпусом. Складалося враження, що тут, у цьому пристоличному селі, має місце класична, казкова схема боротьби добра зі злом. Коли на заваді захиснику громадських інтересів, законно обраному сільському голові стоять сили, яким байдужі проблеми жителів Требухова.

Віталій Куць

На щастя, побувавши у цьому великому селі й поговоривши з представниками різних сторін, стало зрозуміло, що і сільський голова Віталій Куць, і неформальний лідер Требухівської громади, громадський активіст, до чиєї думки прислухаються багато сільських депутатів, Олег Тертишник є патріотами своєї малої батьківщини і хочуть, щоб требухівці жили в добробуті, мирі й злагоді.

Та протистояння між ними все ж існує. І базується воно на різному баченні питання децентралізації влади згідно з прийнятим у 2015 році Законом України «Про добровільне об`єднання територіальних громад».

Як відомо, сьогодні в багатьох регіонах України уже не лише створено такі громади, а й відбулися вибори їхніх керівників.

У пристоличному Броварському районі також більшість населених пунктів об`єдналися в громади місцевого самоврядування.

Проте не всі.

Поза всякими об`єднаннями, самі по собі, залишилися села Требухів, Красилівка, Калинівка, Гоголів, Русанів, Княжичі. Тож цілком логічно, що цим населеним пунктам потрібно також якось вирішувати свою долю.

Олег Тертишник

Як розповів Олег Тертишник, пропозиції щодо об`єднання надходили требухівцям і з Великої Димерки, і з Броварів, і з Гоголева, проте депутати Требухівської сільської ради вирішили дізнатися думку щодо того, з ким бути разом, у самих жителів села.

Кожний сільський обранець обходив будинки на своєму окрузі, говорив із людьми, крім того, відбулося громадське слухання в Будинку культури села Требухів.

І ось нарешті на сесію Требухівської сільської ради, яка відбулася 3 листопада 2016 року, винесли пропозицію – об`єднати в одну територіальну громаду села Требухів і Княжичі з дотичними до них меншими населеними пунктами.

Звичайно ж, центром має бути Требухів. Проте, за словами згадуваного уже Олега Тертишника, сільський голова без жодних пояснень і зауважень наклав вето на це рішення депутатів. І таким чином відповіді на питання, з ким бути Требухову, і досі немає.

Проте очільник Требухова так не вважає. Згідно з його версією подій, він мав досить вагомі причини не погодитися з винесеною на сесію сільради пропозицією депутатів. Виявляється, що об`єднуватися з Княжичами чи з кимось іншим не хочуть самі жителі села. Про це вони заявили під час опитування, проведеного в 2015-му. За його результатами 96,6% требухівців не мають бажання ні з ким об`єднуватися, бо ніхто їм не роз`яснив економічної доцільності цього об`єднання, а ще жителі села бояться, щоб не сталося потім так, як у Калиті Броварського району.

Думку більшості своїх односельців поділяє і сільський голова. Він вважає, що Требухів є самодостатньою громадою, де офіційно проживають 6900 осіб, а 3000 чоловік мають у селі будинки, але не зареєстровані, тут добре розвинена інфраструктура – велика школа, комфортний дитсадок, два будинки культури, амбулаторія тощо. Крім того, є домовленість з Київміськбудом про будівництво в Требухові багатоповерхівок та котеджів. Таким чином планується, що в селі проживатимуть близько 40 тисяч. Тож цей населений пункт може цілком існувати самостійно. І навіщо приєднувати до нього Княжичі, які наповнюють бюджет Броварського району всього на 3,7 відсотка, тоді як Требухів – на 22 (от би ці відсотки та залишити в селі)?

Справді, наміри непогані. Але опонент сільського голови громадський активіст Олег Тертишник не лише як громадянин, а й як юрист вважає, що Віталій Куць видає бажане за дійсне. Бо, по-перше, опитування жителів села, на яке посилається сільський голова, справді було, але ще за часів попереднього сільського голови Валерія Васильєва, і стосувалося воно не приєднання до Требухова Княжичів, а приєднання Требухова до Гоголева.

А по-друге, щодо самостійності Требухівської громади, активіст Олег Тертишник не може повірити, як це також юрист Віталій Куць не розуміє, що йти проти державної програми безглуздо. У законі йдеться про добровільне об`єднання громад, але якщо зараз Требухів не прийме варіант територіального об`єднання з Княжичами, то зовсім скоро це село буде проситися, щоб його приєднали до Броварів – міста із населенням близько ста тисяч осіб. І скільки там буде у депутатському корпусі представників від Требухова? Один? А залишитися відокремленим Требухів просто не зможе, бо кому ж тоді будуть підпорядковані школа, сільська амбулаторія тощо.

Розмірковує требухівський громадський активіст Олег Тертишник цілком логічно. Проте працювати із сільськими головами та громадою населених пунктів району, проводити серед них роз`яснювальну роботу мають не місцеві ентузіасти, які далеко не завжди користуються авторитетом у владних посадовців, а уповноважені на те представники райдержадміністрації чи райради. На жаль, у Броварському районі вони цього не можуть зробити фізично, бо тут тривалий час відчувається кадровий голод. Броварським районом керує заступник голови райдержадміністрації, він же в. о. голови Юрій Плакся. Тож цілком природно, що криза влади в районі призводить до кризи влади в окремо взятому селі.

І ось у результаті того, що сільський голова і депутати посилають один одному взаємні звинувачення, а в райдержадміністрації немає очільника, у Требухові й досі не ухвалено бюджет села на 2017 рік.

У четвер, 9 лютого, відбудеться чергова сесія Требухівської сільської ради. Це питання винесено на її порядок денний. Але ніхто не впевнений, що Требухів нарешті буде з бюджетом. Бо… депутати говорять, що в очі його не бачили. А сільський голова впевнений, що йому встромляють палиці в колеса, бо не хоче Княжичі до Требухова приєднувати.

Алла ТОПЧІЙ

Фото Денис ГАНЖА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


1 коментар до “Броварщина: гостре протистояння у Требухові

  • 08.02.2017 о 15:51
    Permalink

    Дякую за об’єктивне висвітлення ситуації. 🙂

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *