Аудит реставрації Маріїнського палацу засекретили. На 102 мільйони зросли витрати

Палац номер один в Україні – Маріїнський – зжирає купу бюджетних грошей. Торік бюджетним фінансуванням було передбачено на реставрацію й облаштування палацу 200 мільйонів. Не вистачило.

На 102 мільйони зросли витрати, повідомив сайт “Радіо Свобода”. https://www.radiosvoboda.org/a/tochno/29101025.html

Маріїнський став для держави “золотим”. “Український репортер” вже розповідав, що протягом п’ятнадцяти років на ремонтно-реставраційні роботи було витрачено 1 мільярд 469 мільйонів 857 тисяч гривень. До таких висновків дійшли державні аудитори. Саме такою була вартість об’єкта у 2016 році, і порівняно з техніко-економічним обґрунтуванням вона збільшилася у 8,5 раза.

Раніше наші колеги із медіа розповідали про те, які фірми брали участь у цьому замовленні, як це відбувалося. “Чужі” підприємства сюди не допускалися… Тільки “свої”. Акцентуємо увагу поки на іншому, на сьогоднішньому висновку аудиторів:

“Під час виконання робіт на об’єкті мали місце порушення норм чинного законодавства, порушувалися проектні рішення, а також допускалося завищення вартості робіт”.

Нікого за ці порушення на лаву підсудних не посадили. Все зійшло з рук.

Чи може суспільство дізнатися про ці комбінації, про те, хто і що робив-майстрував-оздоблював-фарбував у палаці? Йдеться ж про колосальні державні кошти. Не може! Бо матеріалам державного аудиту ефективності використання коштів на реставрацію Маріїнського палацу надали гриф “Для службового користування”. І зробила це Рахункова палата України!

Навіть не дозволено подивитися документацію, хто і за які кошти придбав унітази для Маріїнського палацу! Бо це, мовляв, зашкодить інтересам держави.

Фото Кирила ХМІЛЬОВА

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.