Архітектор із Відня Ростислав Бортник очолив Бережанську ОТГ

38-річний архітектор, митець Ростислав Бортник, який 17 років навчався і працював у Відні, обраний головою Бережанської об’єднаної територіальної громади на Тернопільщині. Свою передвиборчу кампанію він фінансував із власних заощаджень. Попри скептичні прогнози знайомих, молодий чоловік переміг опонентів та ще й із великою перевагою.

Як повідомляє Радіо Свобода, Ростислав Бортник народився у Бережанах, навчався у місцевому агротехнічному інституті. Але у 2001 році йому випала нагода поїхати на стажування в Австрію і він скористався нагодою. Працював короткий час на фермі, вирішив здобути освіту. Відтак заробляв на життя, допомагав рідним і вчився. Життя, розповідає, не було легким.

Він навчався у торгово-комерційній академії міста Альтгофен, у Вищій професійній школі Каринтії. З 2007 року працював архітектором в Австрії і взяв участь у понад ста проєктах. Зокрема, у Відні займався проєктуванням соціального житла. Одна з його робіт увійшла у число 17 фіналістів престижного австрійського архітектурного конкурсу. Останнє місце праці перед обранням очільником Бережан – архітектурне бюро у Відні, де керував проєктом із будівництва початкової школи з потрійним спортзалом неподалік Мюнхена.

У Відні Ростислав Бортник вів активне громадсько-політичне життя, входив у Товариство української молоді в Австрії. А ще організовував мистецькі і доброчинні акції. Зокрема, створив авторську виставку, присвячену жертвам Голодомору. Творив проєкти також у Швеції та Італії.

Втім, мріяв змінити на краще своє рідне місто Бережани, перша письмова згадка про яке датується 1375 роком, яке багате історією, персонами, які тут жили, культурою, архітектурою. Це галицьке місто у долині річки Золота Липа ще зберегло свою атмосферу і спільною історією єднає українців, поляків, євреїв.

“Мені б хотілося створити реабілітаційний центр для ветеранів війни, які захищали нашу державу і втратили здоров’я, будинок для літніх людей, але не такого типу, як у нас геріатричні пансіонати, де люди доживають роки. А такий, щоб вони жили і раділи життю. Соціальний бізнес працює за кордоном і я проєктував два будинки для старших людей. У великих містах це складно зробити, а у маленькому місті, як Бережани, цілком реально. У мене зараз буде така можливість ці проблеми піднімати… маю працювати над своєю програмою, взяти краще з програм опонентів. Щось мені вдасться зробити, я в цьому впевнений.” – поділився Ростислав своїми планами.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *