А чи існують позаземні цивілізації насправді? У Києві юні винахідники написали послання інопланетянам

«Від Землі, з любов’ю», – таку назву мало звернення юних представників команди UkraineIS до позаземних цивілізацій під час хакатону NASA International Space Apps Challenge, що нещодавно відбувся у Києві.

Цей унікальний проект об’єднує юнаків і дівчат, учених, розробників, дизайнерів, словом, усіх тих, хто хоче зробити наш світ кращим.
Ось і цього разу серед завдань хакатону було багато цікавинок, а особливо усіх захопило бажання зробити новий «Золотий диск».

Учасникам дійства відомо, що NASA раніше відправляла за межі Сонячної системи декілька послань про нашу цивілізацію можливим адресатам з інших цивілізацій. Послання включали інформацію про нашу науку та культуру, дані про розташування Сонця та інструкції для розшифровки. Найвідоміше з цих послань – «Золотий диск», який був відправлений на борту корабля Voyager.

Якщо маєш запас знань і велике бажання, то чому б не зробити свій, український «Золотий диск»? На пропозицію Сергія Вакаріна переможці секцій “наука &техніка” та “мистецтво” форуму “Хай-тек і майбутнє” об’єдналися з юною командою UkraineIS. І почали творити.
Щоб зробити новий «Золотий диск», необхідно підсумувати розвиток людства, і це виявилося не менш цікавим для самих себе, як для можливих інопланетян. Адже послання робилося з любов’ю.

Напередодні Сергій Вакарін спілкувався з одним із авторів «Золотого диску» Jon Lomberg. Він поділився своїми враженнями з учасниками, а також розказав про співпрацю з космонавтом Леонідом Каденюком, кандидатом на політ до Марсу Сергієм Якимовим, дослідником астероїдів Ріком Тамлінсоном, командиром МКС Ренді Бресником та іншими.

Своїми ідеями ділилися і представники міленіалів – покоління, що народилося після 2000 року – з команди UkraineIS «Від Землі, з любов’ю».
Суть пропозиції нового «диска» в тому, аби цивілізації «сподобалися» одна одній та поділилися технологіями для взаємного розвитку.

А щоб сподобатися, треба запропонувати щось справді цікаве, наприклад, зображення природної краси Землі та нашої цивілізації, розповісти як ми працюємо та відпочиваємо, створюємо та вивчаємо технології, мистецтво, як сміємося та жартуємо. Засобом ілюстрації навіть найскладніших явищ виступила універсальна «мова» – мистецтво. Ось таке оригінальне поєднання технологій та мистецтва вийшло у юних науковців і мислителів.

Один приклад: Посольство Швейцарії в Україні представило у нас проект SilentBooks – «Мовчазні книги». Вони призначені для навчання дітей мігрантів, які дісталися Європи, але не розуміють мов країн, куди вони потрапили.

Книги складаються з картинок, з яких можна дещо зрозуміти про культуру цих країн. Цей підхід видається достатньо універсальним. Команда запропонувала варіанти удосконалення цих книг на основі сучасних технологій без суттєвих додаткових витрат.

«Зліва літаки. Праворуч гелікоптери. Перед тобою – вчені, винахідники… дуже розумні незнайомі істоти. Уяви, що це інопланетяни прилетіли на своїх кораблях.» – так Сергій Вакарін допомагав одному з учасників, Михайлу, підготувати свій перший публічний виступ на хакатоні NASA International Space Apps Challenge Kyiv – звернення до інопланетян з пропозицією обмінятися знаннями.

Цього року місцем локації було обрано ангар Національного Авіаційного Університету – найбільший авіаційний навчальний ангар Європи. У розпорядженні учасників було безліч літаків та гелікоптерів, а ще й окремих вузлів. Де ще побачиш, як крило літака виглядає всередині?

Навіть незважаючи на те, що NASA цьогоріч відмінила світове голосування за найкращий проект, всі учасники залишилися дуже задоволеними і готові робити наш світ кращим.

Фото Alexander Filonenko

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *