27 вересня стартує фотополювання на “героїв парковки”. Все про нові правила паркування
У газеті “Голос України” опублікували текст закону № 2262-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів”. Документ набуде чинності через 180 днів з дня публікації, а саме 27 вересня 2018 року.
Закон передбачає створення законодавчого механізму невідворотності відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів шляхом ведення фото- та відеозйомки правопорушень. Тобто фотографії чи відеозапис, які доводять провину водія, є підставами для оштрафування “героїв парковки“. Для цього потрібні не менше двох зображень автомобіля-порушника з різних або протилежних ракурсів.
Щоправда, з тексту закону випливає, що вести таке фото- чи відеополювання на порушників можуть лише “уповноважені посадові особи” – інспектори з паркування. Тобто залишити ня якомусь спеціальному сайті фото автівки сусіда-хама, який кидає її як йому заманеться, або на газоні, не вийде.
Доведеться викликати фахівця, який зробить у спецпрограмі мінімум два фото і роздрукує повідомлення про адмінпорушення. Цей непромокаючий документ інспектор залишить для водія на лобовому склі. Там не буде вказано ім’я порушника, але є номер автомобіля, умови порушення і посилання на спеціальний сайт, де водій зможе побачити фото свого авто в момент порушення та копію постанови про накладання штрафу.
Завдяки фото і відеодоказам зможуть карати і водіїв, які не заплатили за паркування у місцях, де за це передбачена плата. Талончики про паркування водії повинні будуть класти під лобове скло, тож якщо його немає – штраф у 20-кратному розмірі від вартості однієї години парковки.
До речі, залишати авто в таких місцях безплатно можна до 10 хвилин.
Каратимуть штрафами (від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян)і за самовільне паркування на місцях для інвалідів.
Органам місцевої влади дозволяють запроваджувати автоматизовану систему контролю оплати паркування – для зручності оплати. А за відсутність паркоматів каратимуть штрафами (40-50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).
Брати готівку паркувальникам категорично заборонено – штраф (50-70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).
У новому закону чітко прописана процедура евакуації автомобіля. Це робиться при “значному перешкоджанні дорожньому руху” та “створенні загрози безпеці руху”.
Евакуваюти будуть автомобілі, поставлені:
- на проїзній частині у два і більше рядів;
- на залізничних переїздах;
- на трамвайних коліях;
- на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними;
- у тунелях;
- на пішохідних переходах і ближче 10 метртів до них з обох боків;
- на перехрестях та ближче 10 метрів від краю перехрещуваної проїзної частини;
- на проїзній частині, де відстань між суцільною лінією розмітки чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 метрів;
- ближче 30 метрів від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів;
- ближче 10 метрів від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання;
- у місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд або об’їзд транспортного засобу, що зупинився;
- ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду;
- своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;
- на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;
- на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;
- так, що перешкоджають руху або роботі снігоприбиральної чи іншої технологічної комунальної техніки;
- так, що порушують схему паркування транспортних засобів, блокують проїзд двома чи більше смугах руху.
Після прийняття рішення про “тимчасове затримання транспортного засобу”, тобто його евакуацію, інспектор з паркування має зробити фото-чи відеофіксацію та скласти “акт огляду та тимчасового затримання“. Далі викликає евакуатор і негайно інформує про це Нацполіцію.
Інформацію про те, коли, звідки і куди евакуювали авто мають розмістити на сайті виконавчого органу місцевої влади і надіслати на мобільні телефони автовласників.
Вони зможуть отримати своїх залізних коней після сплати штрафу і відшкодування вартості послуги з їх транспортування та зберігання.
До речі, для того, щоб спростити життя інспекторам з паркування, штрафи накладатимуть на власника авто, а не на особу, яка керує автомобілем. Користувач авто зможе сам сплатити штраф і повідомити про це поліцію, після чого власника автоматично “амністують”.
Цікаво, що за сплату штрафу за порушення правил паркування впродовж 10 банківських днів передбачено 50% знижки. Якщо ж упродовж 30 днів штраф не буде сплачено, інспектор накладає пеню у розмірі 100%. Ще через 30 днів справу боржника передадуть до Виконавчої служби для примусового стягнення грошей.