Звільнили кримськотатарського активіста Нарімана Мемедемінов, який відбув 2,5 роки ув’язнення за сфабрикованою справою
Журналіст та медіакоординатор громадської організації «Кримська солідарність» Наріман Мемедемінов 21 вересня вийшов на свободу. Він відомий своєю правозахисною діяльністю в Криму.
Про це повідомляє «Кримська солідарність». Нині з колонії в Ростові-на-Дону політв’язня зустрічають адвокати, генеральний консул України Тарас Малішевський та консул Юрій Довгуля.
Раніше засудженого до двох з половиною років ув’язнення за звинуваченням у публічних закликах до тероризму журналіста Мемедемінова доставили в колонію-поселення №8, яка знаходиться в селищі Садковський Ростовської області.
22 березня 2018 року в селі Холмовка Бахчисарайського району в його будинку провели обшук. Мемедемінов формально був затриманий за «публічні заклики до здійснення терористичної діяльності, публічне виправдання тероризму або пропаганда тероризму» і ролики на своєму каналі Youtube, записані ним ще до 2014 року.
Правозахисний центр «Меморіал» визнав його політичним в’язнем і вважає, що переслідування Нарімана Мемедемінова було пов’язано з його активною ненасильницькою правозахисною і журналістською діяльністю, критикою російських правоохоронних органів.
23 березня 2018 року суддя Київського районного суду Білоусов Михайло обрав журналісту запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Про це клопотав старший слідчий УФСБ Росії Паршутин Олександр, який прибув на службу до Криму після 2014 року. Його прізвище фігурує в ряді політичних кримінальних справ: журналіста Семени Миколи, «диверсанта» Сулейманова Рідвана і заступника глави Меджлісу кримських татар Умерова Ільми.
2 жовтня 2019 року Південний окружний військовий суд засудив журналіста «Кримської солідарності» до двох з половиною років колонії-поселення.