Журналіст Бігус показав, як правоохоронці “закривали” матеріали розслідувань в оборонці

Чергова, фінальна серія журналістського розслідування “Bihus.info”, яку побачили глядачі телеканалу 24tv.ua, була присвячена корупції в правоохоронних органах.

За словами журналістів, матеріали розслідувань щодо масованих розкрадань бюджетних коштів в оборонній сфері були припинені або ж їх навмисне “волокитили”, не доводили до судового розгляду. 

Гостра критика пролунала на адресу Генпрокуратури, Військової прокуратури, Служби безпеки, Державної фіскальної служби та НАБу. В центрі уваги правоохоронців була фірма “Оптимумспецдеталь”, якій вдавалося благополучно виходити сухою з води.

За даними журналістів, через цю компанію син екс-заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олега Гладковського Ігор Гладковський разом із партнерами (Віталієм Жуковим та Андрієм Рогозою) заробляли на контрабандних деталях із завищеними цінами.

Після виходу цього матеріалу у світ, оперативно відгукнулася на телесюжет речниця Генпрокурора Лариса Сарган. У Фейсбуку вона пише про те, що “у Генпрокуратурі розслідується лише одне провадження, в рамках якого закон дає можливість прокуратурі розслідувати некорупційні злочини. Відповідно, було два напрямки розслідування.

Перший – шахрайство. Цей епізод в суді з минулого, 2018 року. На лаві підсудних перебуває, зокрема, і співробітник СБУ, який згадується в розмовах із фігурантом розслідування – Рогозою.

Другий – по несплаті податків. Оголошена підозра, стягнута чимала сума недоїмки до держбюджету.

Тому всі розмови про хабарі для закриття чи затягування справи з боку ГПУ не відповідають дійсності.

Щодо корупційної складової, то розкрадання чи корупційні дії посадових осіб “Укроборонпрому” – виключна підслідність НАБУ”.

Фото “Українського репортера”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *