Зеленський приймає вітання. Порошенко планує і надалі бути в політиці

Центральна виборча комісія опрацювала 90.83% електронних протоколів другого туру виборів Президента України.

Лідирує Володимир Зеленський, за якого свої голоси віддали 73.17% виборців. За Петра Порошенка проголосували 24.50% виборців.

Зеленський перемагає в усіх областях України, крім Львівської, де Порошенко набирає 63.09%.

Водночас 2,32% виборчих бюлетенів визнано недійсними.

За даними Національного екзит-полу, лідером президентських перегонів є Володимир Зеленський, який набирає 73% голосів, у Петра Порошенка – 25,5%.

Явка виборців – 62,07%.

Кандидат у президенти Петро Порошенко здобув перемогу у закордонному окрузі, після опрацювання 100% протоколів його підтримали 54,73% виборців, які голосували не в Україні.

Опонент Порошенка Володимир Зеленський набрав за кордоном – 43,78% голосів. За Порошенка проголосували громадяни України в США, Канаді, ОАЕ, ПАР…

Зокрема, Зеленського підтримали в Грузії, Білорусі, Польщі, Молдові, Чехії, Литві, Латвії, Естонії.

Загалом за кордоном проголосувало майже 60 тисяч українців.

Учора, 21 квітня під час промови у своєму штабі Петро Порошенко визнав свою поразку на виборах, зателефонував Зеленському і привітав його з перемогою. Петро Олексійович сказав, що не збирається йти з політики.

“…Вже наступного місяця я залишу пост глави держави. Так вирішила більшість українців, і я сприймаю це рішення.

Я піду з офісу. Але хочу твердо наголосити – я не йду з політики. Я залишаюся в політиці і буду боротися за Україну. І хочу окремо пояснити чому.

Наша команда має захистити ті здобутки, які ми з вами спільно з українським народом вибороли в надзвичайно складних умовах за ці 5 років – захистити європейську та євроатлантичну стратегію, ті принципи, ті цілі, ті очевидні рубежі, на які ми вийшли за ці 5 років. І які тепер, на жаль, поставлені під загрозу. Наша команда буде їх захищати…”

Того ж дня Зеленський подякував Порошенку за цей дзвінок. Зеленського вже привітали лідери провідних країн, зокрема США, Канади.

Сполучені Штати Америки продовжать підтримувати Україну, повідомив спеціальний представник США з питань України Курт Волкер у Twitter.

«Президент Трамп привітав Зеленського з його перемогою на виборах, а народ України – з мирними та демократичними виборами. Ми продовжимо підтримувати намагання України відновити її територіальну цілісність та протистояти російській агресії», – заявив Волкер.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *