Здоров’я утримуваного в путінській тюрмі кримського активіста Приходька критично погіршилося

Стан здоров’я українського активіста з Криму Олега Приходька, незаконно утримуваного в слідчому ізоляторі №1 в Ростові-на-Дону, критично погіршився.

Про це повідомила у Телеграм  уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, Приходько має хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, сечостатевої системи, а також глибоке стійке двостороннє порушення слуху та зору.

А керівництво СІЗО, мовляв, не забезпечує йому право на отримання належної меддопомоги, що передбачено пунктом 22 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною і Соціальною радою ООН.

«Через різке зниження слуху Олег Приходько позбавлений права на справедливий суд та ефективний засіб юридичного захисту, а неодноразові звернення його адвоката до суду з клопотанням про проведення кваліфікованого медичного обстеження та лікування залишилися без уваги», — наголосила вона.

Окрім того, за інформацією Денісової, кримського активіста утримують у погано освітленій камері, без належної вентиляції, із недотриманням норми санітарної площі на одну людину та у повній антисанітарії: зі щурами, тарганами та комахами.

Омбудсманка наголосила, що, відповідно до положень Конвенції про захист прав людини й основних свобод, такі факти порушення прав прирівнюються до катувань і нелюдського поводження та становлять пряму загрозу життю й здоров’ю Приходька.

Вона закликала уповноважену з прав людини в РФ Тетяну Москалькову відновити права Приходька, зокрема терміново провести кваліфікований медогляд та забезпечити належні умови тримання.

10 жовтня 2019 року стало відомо, що Олега Приходька затримали російські силовики в анексованому Криму. За словами адвоката Приходька, його звинувачують у підготовці підриву будівлі міської адміністрації Сак. Також як свідка затримали дружину Олега — Любов Приходько.

Також відомо, що 8 лютого 2019 року співробітники кримського главку ФСБ провели обшук в Олега Приходька в селі Оріхове Сакського району. У нього вилучили українську символіку, прапори партії «Свобода», червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку й домашні CD-диски.

Після обшуків Приходька повезли до Сімферополя, де допитували про його діяльність і зв’язки на материковій частині України. Потім відправили у СІЗО.

У січні 2020-го Приходьку висунули нове звинувачення — в незаконному придбанні вибухових пристроїв.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *