З початку окупації Крим були змушені покинути близько 50 тисяч осіб
З 2014 року понад 48 тисяч осіб були змушені покинути окупований Крим і переміститись на підконтрольну Україні територію.
Про це повідомляється на сайті Офісу генерального прокурора.
“Починаючи з 2014 року історія на окупованому півострові повторюється. Російська окупаційна влада продовжує переслідування кримськотатарського народу через релігійні переконання та незгоду з окупацією. Нестерпні умови проживання, численні незаконні обшуки, затримання, позбавлення волі – зумовлюють корінний народ півострова залишати Крим. Понад 48 тисяч громадян змушені були покинути окуповану територію Криму і переміститися на підконтрольну уряду України територію. Водночас, РФ здійснює активну колонізацію території півострова”, – сказав заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов.
Він додав, що за час окупації Росія прямо або опосередковано перемістила зі своєї території майже 73 тис. своїх громадян на окуповану територію.
“Вказані дії держави-окупанта містять ознаки порушень статті 49 Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 1949 року, відповідно до якої забороняється, незалежно від мотивів, здійснювати примусове індивідуальне чи масове переселення або депортацію осіб, що перебувають під захистом, з окупованої території на територію окупаційної держави”, – повідомили у пресслужбі.
Вказано, що цьому грубому порушенню міжнародного гуманітарного права обов’язково нададуть правову оцінку як на міжнародному, так і на національному рівнях.
“На початку 2020 року прокуратура АР Крим разом з правозахисною неурядовою громадською організацією “Регіональний центр прав людини” направила вже сьоме інформаційне повідомлення до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду щодо примусового переміщення населення півострову”, – додали у пресслужбі.
Нагадаємо, щорічно 18 травня відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.