Євросоюз запровадив санкції проти білоруських високопосадовців, але Лукашенка у списку немає

Європейський Союз опублікував список 40 білоруських високопосадовців, проти яких вводяться санкції через фальсифікації на виборах президента країни та насильство проти протестувальників. Самопроголошеного президента Олександра Лукашенка у переліку немає.

Про це повідомляє Громадське, з посиланням на  Офіційний вісник Європейського Союзу.

Санкції, зокрема, передбачають замороження активів, що перебувають на території ЄС, та заборону в’їзду до Європейського Союзу.

У список потрапили міністр внутрішніх справ Білорусі Юрій Караєв, заступник міністра внутрішніх справ Олександр Барсуков, глава ОМОНУ Дмитрій Балаба, очільниця Центральної виборчої комісії Лідія Єрмошина, директор СІЗО на Окрестіно Іван Соколовський, ексгенпрокурор Олександр Конюк та інші.

Також у список внесли деяких членів ЦВК та очільників міліції Мінська, Гомеля, Бреста, Вітебська.

У ЄС вважають, що внесення Лукашенка в перелік завадить можливим переговорам із народом. Але якщо йому не вдасться налагодити діалог, то санкції можуть ввести.

Міністерство закордонних справ Білорусі заявило, що запровадить у відповідь санкції проти ЄС. Проте опублікувати перелік людей, які потрапляють під обмеження, відмовилися через «цивілізовану дипломатичну практику».

Також МЗС попередило, що збільшення санкцій зі сторони ЄС може призвести до «серйозних наслідків», зокрема: виходу Білорусі зі спільних програм і проєктів та перегляду рішень про доцільність збереження дипломатичних відносин.

Велика Британія і Канада ввела санкції проти самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка та ще сімох високопосадовців країни, зокрема сина Лукашенка Віктора, через порушення прав людини після фальсифікації президентських виборів.

25 вересня Литва, Латвія та Естонія оголосили про розширення санкційного списку людей, причетних, на їхню думку, до фальсифікації виборів президента в Білорусі та насилля щодо протестувальників, незгодних із їхніми результатами.

Україна санкцій проти білоруських чиновників  поки не вводила, втім у Верховній Раді фракція «Голос» уже вимагає це зробити.

Водночас Україна після виборів у Білорусі на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Відносини обіцяють відновити, коли це не шкодитиме репутації України.

23 вересня після так званої інавгурації Лукашенка Україна офіційно заявила, що не визнає його легітимним президентом. Так само легітимність Лукашенка не визнають країни ЄС, США і Канада.

Малюнок Андрія Петренка

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *