Єврокомісія виплатила Україні 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги

Європейська комісія від імені Європейського союзу виплатила Україні 600 мільйонів євро в межах програми макрофінансової допомоги для подолання економічних наслідків пандемії коронавірусу.

Виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс зазначив, що в Європі прихильні пропонувати політичну, фінансову і технічну підтримку Україні, особливо в період кризи.

«Україна як і раніше посідає важливе місце в європейському порядку денному. Це наша сусідня країна, і вона належить Європі. Ми прихильні пропонувати політичну, фінансову і технічну підтримку, особливо в цей час кризи, як відповідь на пандемію COVID-19 і для подолання соціальних і економічних наслідків», — заявив Домбровскіс.

Представник Єврокомісії зазначив, що це перший транш надзвичайної макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн. євро, який «підтверджує солідарність ЄС з Україною і нашу постійну тісну співпрацю».

Також він побажав уряду України в 2021 році виконати програму реформ, щоб покращити рівень життя, продовжити боротьбу з корупцією і наблизити Україну до ЄС.

Президент України Володимир Зеленський подякував ЄС і керівництво Єврокомісії за надання Україні 600 млн. євро. макрофінансової допомоги.

«Вдячний нашим партнерам … за надання Україні макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро. Це вагомий сигнал підтримки економічної стабільності та подальшого курсу реформ в Україні», — написав Зеленський у Twitter.

В Єврокомісії відзначили, що ця виплата буде сприяти макрофінансовій стабільності в Україні, «дозволяючи їй виділяти ресурси на пом’якшення серйозних негативних соціально-економічних наслідків пандемії коронавірусу».

Нагадаємо, що влітку цього року представники Єврокомісії і уряду України підписали Меморандум про взаєморозуміння, який був ратифікований Верховною Радою в середині вересня.

Під час візиту в Україну наприкінці вересня цього року глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що Євросоюз готовий надати Україні 1,2 млрд. євро макрофінансової допомоги, однак для цього країні потрібно конструктивно взаємодіяти з МВФ і виконати вимоги, що стосуються верховенства права.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *