Як у Кагарлику депутати і чиновники з’ясовують стосунки
У Кагарлику з’ясовують між собою стосунки пани, яких прийнято вважати владою. Голові райдержадміністрації Віктору Коляді на позачерговій сесії райради депутати переважною більшістю голосів (26 із 31 присутнього) висловили недовіру.
З’ясуємо, чому заварилася каша. Кореспондентка “Українського репортера” поспілкувалася з деякими дійовими особами.
З особистої розмови з Віктором Колядою авторці цих рядків стало відомо, що на посаду керманича району претендував підприємець, який народився і виріс у Кагарлику, мав тут агробізнес, але продав його і став постійно мешкати в Києві – йдеться про депутата Київської облради від БПП Віталія Карлюка.
– Я розумію, що Віталій Іванович добре знає район, а я тут – людина прибула, працював довгий час на Сквирщині, а до того, до виходу на пенсію за станом здоров`я, служив у армії кадровим офіцером, – розповідає Коляда. – Очоливши адміністрацію, уже з перших днів роботи намагався бути насамперед добрим господарником, бо звик працювати саме так, а не інакше.
Я не належу до жодної з партій і навіть не висловлюю своєї симпатії жодній політичній силі, бо для мене головне – люди, їхні нелегкі будні, проблеми, яких, на жаль, в країні досить багато, а особливо в периферійних районах.
Мій співрозмовник каже, що не привів із собою жодної людини з інших районів, сформував команду лише з місцевих жителів, депутатів райради. І робив усе можливе, щоб налагодити роботу різних служб.
– Насамперед із метою економного витрачання електроенергії ми переробили систему освітлення в приміщеннях райдержадміністрації та управління соціального захисту, зробили все таким чином, щоб уночі працювало лише аварійне освітлення, – продовжує розповідь Віктор Миколайович. – Далі я зрозумів, що левова частка бюджетних коштів, передбачених на теплопостачання, просто вилітає у трубу.
Тобто у нас є підприємство “Кагарликтепломережа”, яке перебуває в управлінні і власності Київоблради. Користуватися його послугами для Кагарлика задорого, тому було вирішено встановити власні модульні котельні. Одну з них розмістили на даху адмінприміщення. І відразу зрозуміли, що витрати на опалення лише по цьому одному будинку зменшилися на 40 відсотків.
А ще Коляда облаштував на другому поверсі адмінбудинку галерею слави, де розмістили фотографії учасників АТО з міста і району, щоб люди знали своїх героїв.
У травні нинішнього року в Кагарлику з’явилися міні-футбольне поле зі штучним покриттям, тенісний корт та 2 комплекти силових тренажерів. Понад один мільйон гривень за клопотанням голови РДА було виділено на них з обласного бюджету.
Усе це позитивні моменти в роботі очільника Кагарлицької РДА. Тож природно виникає питання: а за що ж тоді йому висловили недовіру депутати райради?
– Все почалося з того, що в Кагарлику купив підприємство з виготовлення комбікорму директор Узинського цукрового заводу, що в сусідньому Білоцерківському районі, Олександр Моісеєнко, – веде розповідь Коляда. – Потім він ще й зареєстрував Кагарлицьку промислову компанію, створив близько 70 робочих місць. Я підтримав Олександра Юрійовича, як підтримую всіх підприємців, які працюють у районі, сплачують податки до бюджету, надають спонсорську допомогу, – не більше і не менше.
Проте районом поповзли чутки, нібито Моісеєнко хоче забрати у підприємця Віталія Карлюка, який, як я уже говорив, хотів, щоб його призначили головою Кагарлицької райдержадміністрації, паї, які йому надали люди в оренду за договором. І нібито я йому в цьому сприяю. Це нісенітниця, бо яким чином Моісеєнко чи хтось інший може розірвати договір, завірений за всіма юридичними вимогами?
Далі у розповіді Віктора Коляди ми почули про такий факт. На одну із сесій райради завели групу осіб кавказької зовнішності, які поводилися нахабно, шуміли. Нібито ці люди прийшли захистити директорку підприємства, яке реєструє надання в оренду земельних паїв, і яка, на думку депутата облради Віталія Карлюка, винна у махінаціях із землею.
– До цього інциденту я не маю жодного стосунку, але Карлюк і його люди звинуватили в цьому саме мене, – стверджує Віктор Коляда.
До речі, громадяни кавказької зовнішності фігурують і на сторінці Віталія Карлюка у Фейсбуку. Карлюк аргументує, чому було висловлено недовіру голові Кагарлицької РДА Коляді. За його словами, у село Стави приїхали озброєні кавказці, які представилися бійцями “Грузинського легіону”, і місцевий фермер Сігал тут же позбувся 650 га орних земель. “Такий фінт пройшов в окремо взятому селі, і Коляда нагнути вирішив уже весь район. Тепер він просто завів озброєних кавказців на сесію райради, ті зайняли президію, почали ображати депутатів, погрожувати їм і записувати їхні прізвища. Такого у нас в районі навіть у 90-ті не було”.
З цього одкровення депутата облради можна зробити висновок: якщо такі інциденти були, то ними мають займатися правоохоронні органи. А Віталій Карлюк про це жодним словом не обмовився. Хоча викликає сумнів, що і справді серед білого дня в мирне село вриваються озброєні кавказці.
Кореспондентка “Українського репортера” зателефонувала у Ставівську сільську раду. Секретар ради Оксана Скаба розповіла, що справді у селі було з’ясування стосунків між місцевою фермершею, керівницею ТОВ “Агромарс” Мариною Сігал та власником Кагарлицького комбікормового заводу Олександром Моісеєнком.
Мешканці Ставів підтримали Марину Анатоліївну, не пустили чужі трактори на орендовані нею поля. Про громадян кавказької зовнішності, та ще й озброєних, про “Грузинський легіон” і те, що вони забрали у власника аграрного підприємства 650 гектарів землі, секретар сільради не чула.
Викликає сумнів опис іще одного “факту злодіянь” Віктора Коляди, який подає його опонент на своїй сторінці у Фейсбуку: “Інший приклад з селом Леонівка. Приїхав туди інвестор (не рейдер, зауважте, про що буде нижче), готовий вкладати гроші і створювати робочі місця. Орендували свиноферму, завезли свиней, бізнес працює, і в район надходять справно податки. Що робить Коляда?
Приїжджає до інвестора і вимагає особистої “мзди”. Ті кажуть – ми ж податки згідно із законом платимо. В результаті їм зробили “по закону”. За місяць сказали забиратися з села, інакше свині здохнуть, а ферми згорять. Все. Інвестор поїхав. Круте управління районом, правда?”
Якось непереконливо все це. Чи зверталися до правоохоронних органів? Як вони відреагували?
Тим часом
На сайті “Киеввласть” розміщено інтерв`ю з головою Кагарлицької районної ради Іваном Семцовим, в якому згадуються і події, про які пише на своїй сторінці у Фейсбуку Віталій Карлюк. Так, очільник кагарлицьких депутатів зазначає наступне: “Торік був гучний скандал між ТОВ “Роза-Л” і ТОВ “Агромарс”. В останніх закінчувався договір на оренду паїв, а селяни відмовилися його продовжувати через невиконання умов договору. На ті землі почала претендувати “Роза-Л”. Кожен із претендентів привіз якусь свою “армію” людей зі зброєю. Нам із головою райдержадміністрації довелося просити правоохоронні органи розібратися у ситуації, щоб вони один одного не повбивали”.
З цих рядків зрозуміло, що земельний конфлікт був, і не такий уже й мирний, як про це говорить секретар Ставівської сільської ради Оксана Скаба. Проте, за словами Івана Семцова, очільник Кагарлицької РДА допомагав голові райради його усувати, а не був (за версією Віталія Карлюка) одним із організаторів конфлікту.
Ось такий він, неспокійний Кагарлик… А коли ж настане на цих благодатних землях спокій?
Алла ТОПЧІЙ