Як намагався втекти з України заступник олігарха Коломойського. Справа Приватбанку
Таємний план олігарха Ігоря Коломойського не спрацював. Чартерний літак, на борту якого перебував лише один пасажир – колишній перший заступник голови правління Приватбанку Володимир Яценко, не долетів з міста Дніпро до Відня. Детективи НАБУ змусили пілотів посадити лайнер в аеропорту “Бориспіль”.
Про це розповідав “Український репортер”.
НАБУ звернулося до Державіаслужби – і літак приземлився в аеропорту «Бориспіль», де розпочато проведення невідкладних слідчих дій.
Генпрокурор погодила Яценку повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України.
Ось що відомо з розповіді НАБУ. 22 лютого 2021 року детективи Національного бюро за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили трьом колишнім посадовцям ПАТ КБ «ПриватБанк» про підозру у розтраті понад 136,89 млн грн. Підозри експосадовцям «ПриватБанку» підписала Генеральний прокурор.
Серед підозрюваних:
- колишній голова правління ПАТ КБ «ПриватБанк» (ч.5 ст. 191, ч.1 та ч.2 ст. 366 КК України);
- колишній перший заступник голови правління ПАТ КБ «ПриватБанк» (ч.5 ст. 191 КК України);
- колишня керівниця одного з підрозділів ПАТ КБ «ПриватБанк», яка одночасно обіймала посаду першої заступниці голови правління у пов’язаній страховій компанії (ч.5 ст. 191, ч.1 та ч.2 ст. 366 КК України).
Слідство встановило, що підозрювані у грудні 2016 року за день до визнання «ПриватБанку» неплатоспроможним на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку понад 136,89 млн грн на користь страхової компанії, пов’язаної з кінцевими бенефіціарами «ПриватБанку».
22 лютого 2021 року, за оперативною інформацією, перший ексзаступник голови правління планував покинути Україну на приватному літаку у напрямку Відня, вилетівши з Дніпра. Завдяки зусиллям керівника групи детективів та Директора НАБУ, які звернулися до Державіаслужби, літак здійснив посадку в аеропорту «Бориспіль», після чого правоохоронці розпочали слідчі дії — експосадовця затримали в порядку ст. 208 КПК України.
Ексголові правління та посадовиці банку про підозру повідомлено у порядку ст. 135, ст. 278 КПК України, а саме — надіслано поштою, оскільки місцезнаходження підозрюваних не встановлено.
Наведений епізод — один із низки, які досліджують детективи НАБУ, відколи восени 2019 року підслідність у всіх кримінальних провадженнях щодо «ПриватБанку» визначена за детективами НАБУ. Розслідування у всіх цих епізодах триває.
В медіа вже назвали прізвища підозрюваних. Це – ексголова правління ПАТ КБ «ПриватБанк» Олександр Дубілет, колишня керівниця одного з підрозділів ПриватБанку, яка одночасно обіймала посаду першої заступниці голови правління у пов’язаній страховій компанії, Олена Бичихіна, а також Володимир Яценко.
Тим часом Генпрокурор Ірина Венедіктова повідомила у Фейсбуці, що Яценку якимсь чином стало відомо про плани правоохоронців і, очевидно, про те, що готується його арешт. Цитуємо: “Ми з вами вже звикли до того, що іноді чіткі плани правоохоронців «зливаються», що стане темою, я впевнена, окремого розслідування цього разу. Коло осіб, що були проінформовані про кількість підозр, підписаних мною, дуже вузьке. Це не завадило пану, який в той час працював першим заступником Голови правління «Приватбанку», в якийсь дивовижний спосіб замовити чартерний рейс до Відня, перебуваючи в Дніпрі. Завдячуючи нашим спільним діям, літак здійснив посадку в Борисполі”.
У ЗМІ промайнула інформація, що літак Hawker 800XP з бортовим номером UR-WRR, на якому Яценко намагався дати драла, обслуговує авіакомпанія Windrose ( “Роза Вітрів”).
А власником цього літачка в держреєстрі вказана кіпрська компанія Viskona Investments Ltd. Згідно з даними flightradar24, літак вилетів з Дніпра о 10:05 в напрямку західного кордону, проте раптом розвернувся у Хмельницькій області і згодом приземлився на бориспільському летовищі.
Журналіст Сергій Лещенко пише: “Для втечі з України Яценко використовував літак Коломойського. Олігарх вирішив заховати свого топменеджера у Відні, надавши борт, який числиться за його авіакомпанією. Це літак Raytheon Hawker 800XP, бортовий номер: UR-WRR, належить WindRose ( “Роза вітрів”). Співвласником цієї компанії є Коломойський через кіпрську компанію Bregenzer Limited, яка володіє половиною активів авіакомпанії”.
На цю тему: