Верховна Рада схвалила відставку Олександра Ткаченка з посади міністра культури

У четвер, 27 липня, Верховна Рада схвалила відставку Олександра Ткаченка з посади міністра культури та інформаційної політики України.

Про це повідомляє народний депутат Ярослав Железняк.

Всього було 321 голос “за”, 2 – “проти”, 6 депутатів утримались.

Нардеп додав, що питання призначення нового міністра сьогодні “не стоїть на порядку денному і скоріш за все не буде розглядатись цього тижня”.

Раніше Железняк повідомляв, що Ткаченко особисто прибув з виступом до Ради.

“Почали розгляд питання відставки міністра культури Олександра Ткаченка. Він прийшов виступати особисто у Раду”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що Олександра Ткаченка призначили міністром культури та інформаційної політики України 4 червня 2020 року.

Міністр вже подавав у відставку в листопаді 2021 року. Причиною відставки він називав рішення Кабміну щодо виокремлення Держкіно зі складу МКІП та бюджет на культуру у 2022 році. Згодом Олександр Ткаченко зазначив, що не передумав іти у відставку.

2 вересня 2022 року міністр культури та інформаційної політики розкритикував вимогу Національної спілки письменників закрити музей російського письменника у столиці.

Згодом на сайті Офісу президента з’явилася петиція про звільнення Олександра Ткаченка з посади міністра культури України у зв’язку з неналежним виконанням своїх посадових обов’язків. Станом на 2 червня 2023 року вона набрала необхідних 25 тисяч голосів.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 20 червня сказав, що немає достатньо підстав для того, аби він ініціювати звільнення Ткаченка з посади.

23 червня активісти знову вимагали відставки міністра. Вони з’явилися з плакатами під час дискусії на Книжковому Арсеналі у Києві. Активісти були незадоволені тим, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль не погодився з петицією про звільнення Ткаченка з посади, бо не бачить достатньо підстав для цього.

20 липня в інтерв’ю “Радіо Свобода” Ткаченко заявив, що не має наміру йти з посади. У цьому ж інтерв’ю він сказав, що вважає доречним витратити під час війни понад 500 мільйонів гривень на завершення будівництва Національного музею Голодомору.

Ввечері того ж дня президент України Володимир Зеленський доручив голові уряду Денису Шмигалю знайти заміну міністра культури та інформаційної політики. Одразу після звернення Зеленського Олександр Ткаченко подав прем’єру заяву про відставку, через хвилю непорозуміння щодо важливості культури під час війни.

26 липня комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради не підтримав відставку міністра культури Олександра Ткаченка.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *