В лютому розпочнеться судовий “бій” за межі між Київрадою і Київською обласною радою

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у справі за позовом Київської міської ради до Київської обласної ради. Треті особи: Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, Головне управління Держгеокадастру в Києві.

Київрада просить визнати протиправним та нечинним рішення облради від 9 вересня 2021 року № 114-05-VIII «Про затвердження схеми планування території Київської області».

Розглядатиме справу суддя В. Кузьменко 21 лютого 2022 року о 15:00.

Торік, у вересні депутати Київради на сесії проголосували за звернення щодо правоохоронців з приводу рішення облради про зміну меж столиці. У новій схемі планування території, яку затвердида обласна рада на підставі доркументації обласної державної адміністрації, до області відійшла частина Святошинського району — Біличанський ліс навколо селища Коцюбинське.

На думку незалежних природозахисників, крім Біличанського лісу, було розширено межі області також за рахунок низки інших заповідних об’єктів, які розташовані на околицях Києва. Зокрема, у Голосіївському районі “взято” частини таких заказників, як «Острів Жуків», «Острови Ольжин і Козачий», «Лівий берег озера Конча».

У Деснянського району – заказник «Урочище Бобровня» і частину заказника «Острів Муромець». А в Святошинському районі – заказник «Романівське болото».

Інформація до роздумів: коли особисто зустрічаються на офіційному рівні Віталій Кличко і керівник столичної області, то чуємо про чудові взаємини області та міста. Так, у 2019 році мер столиці Кличко під час цієї зустрічі з тодішнім головою КОДА Чернишовим говорив, що Київщина та столиця – єдиний організм, який повинен працювати як злагоджений механізм:

«Людям не цікаво, де область закінчується, а де починається. Для них важливо — розв’язати проблему. Я хочу, щоб ми не вирішували, де в нас стоятимуть паркани між Києвом та областю, а займалися реальними справами», – говорив тоді Кличко.

Не залишився осторонь компліментів і тодішній керівник області Олексій Чернишов (нині міністр розвитку громад та територій) – він наголосив на необхідності плідної співпраці задля підвищення рівня комфорту мешканців київського регіону та підкреслив, що впродовж останнього тижня обидві адміністрації доклали багато зусиль задля реанімування взаємин.

Олексій Чернишов і Віталій Кличко. Плідна співпраця. Фото КОДА

Запитується: а чому ж сьогодні отих “зусиль” двох керманичів не видно? Невже це було пустослів’я? Сьогодні місто і область пішли в судовий бій.

Згадаємо також, що говорив 7 жовтня 2018 року тодішній голова Київської облдержадміністрації Олександр Горган в розмові з тележурналістом Матвієм Ганапольським:

«Головною проблемою Київської області є Київ… Дуже радий, що вперше за всю історію Незалежної України в губернатора Київської області і мера Києва чудові стосунки. Зазвичай, до цього часи це завжди була неконструктивна конкуренція».

Ще висловлювання Горгана про “чудові стосунки”:

«Ми з Віталієм Кличком розмовляємо однією мовою, бо це перший мер, який не сприймає довкілля, як конкуренцію, передмістя як проблему. Вперше бачимо конкретну парадигму вирішення проблеми, як сформувати столичну агломерацію. І рухаємося разом. Кличко йде на поступки в багатьох питаннях, які для попередніх міських голів були каменем спотикання і вони не хотіли поступатися…».

15 вересня 2018 року. Голова КОДА Олександр Горган і керівник столиці Віталій Кличко. Фото із сайту КОДА

Які гарні слова: “конкретна парадигма вирішення проблеми”. Де сьогодні ця “парадигма”? В безкомпромісних судових баталіях?

 

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *