У Києві продовжують руйнувати історичні будівлі. Знищують будівлі з комплексу “Пивоварня Карла Шульца”

У квітні в Києві було знесено історичний будинок Уткіна.  Міська влада зробила вигляд, що розгнівана діями “злобудовників”, вимагала покарання. І що? За тиждень кияни побачили чергове варварство. Темпи руйнації такі, що скоро від древнього Києва не залишиться і сліду?

 

Cьгодні – новий факт плюндрування історичного міста.

Громадська Організація Мапа Реновації  розмістила у Фейсбуці відкрите публічне повідомлення про вчинення кримінального правопорушення — початок незаконного демонтажу будівлі з комплексу Пивоварні Карла Шульца.

Цитуємо: ”

20 квітня 2021 року, близько полудня група невстановлених осіб розпочала демонтаж дореволюційної будівлі комплексу «Пивоварня Карла Шульца» (1881 р. побудови). Демонтажні роботи проводяться за адресою: проспект Голосіївський, 8.

Будівля, частину якої вже демонтовано, є однією з двох житлових дореволюційних будинків, що входять до складу Пивоварні Карла Шульца (первісне використання: житлова функція).

Період побудови: кінець ХІХ – початок ХХ століття. Стиль: неоренесанс; головний фасад будинку виділено двома розкріповками по бокам, що увінчуються атиками складної конфігурації з люкарнами; над карнизом зберігся парапет з автентичною металевою огорожею. Головний фасад виходить на червону лінію провулку Р. Лужевського.

Будівля має архітектурну та культурну цінність. До демонтажних робіт значною мірою зберегла свою автентичність (а саме об’ємно-просторову композицію, архітектурне вирішення фасадів, декоративне оздоблення). Будівля є частиною промислового комплексу Пивоварні Карла Шульца, цінним зразком забудови історичної місцевості Деміївки, ілюструє типологію будівель житлового призначення дореволюційного періоду. Комплекс споруд знаходиться в межах центрального історичного ареалу міста Києва, в охоронній зоні пам’ятки історії «Завод «Червоний Гумовик».

Відповідно до ч. 4 ст. 32 Закону України «Про охорону культурної спадщини» у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць, занесених до Списку історичних населених місць України, забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про охорону культурної спадщини» та Положення «Про міністерство культури та інформаційної політики України» таким органом є Міністерство культури.

Відповідно до ст. 29 Закону України “Про містобудівну діяльність” вихідними даними для початку будівельних робіт є містобудівні умови і обмеження. Згідно Реєстру містобудівних умов і обмежень по м. Києву – за адресою: просп. Голосіївський, 8 такі обмеження не видавалися. А отже, Міністерство навіть не мало вихідного документу для визначення, а від так і погодження будівельних робіт, що здійснюються на об’єкті.

Цільове призначення земельної ділянки за кадастровим №8000000000:79:077:0005, на якій розташований комплекс історичних споруд “Пивоварня Карла Шульца”, 1881 р. побудови, за адресою: просп. Голосіївський, 8 – для експлуатації та обслуговування будівель і споруд.

Відповідно до положення ч. 1 ст. 90, ч. 1 ст. 96 Земельного кодексу України, ст. 35 Закону України «Про охорону земель». А саме – власники і землекористувачі, в тому числі орендарі, земельних ділянок при здійсненні господарської діяльності зобов’язані забезпечувати використання земельних ділянок за цільовим призначенням.

…Київська міська рада, як орган місцевого самоврядування не приймала рішень щодо передачі земельної ділянки за кадастровим №8000000000:79:077:0005 для реконструкції існуючих будівель / нового капітального будівництва.

Отже, на сьогодні, відсутній жоден правовстановлюючий документ щоб визначав використання земельної ділянки за кадастровим №8000000000:79:077:0005 для реконструкції існуючої адміністративної будівлі. Нецільове використання земельної ділянки, відповідно до закону, є неправомірним та передбачає визначене Кримінальним кодексом України покарання.

Згідно витягу з Публічної кадастрової карти земельна ділянка за кадастровим №8000000000:79:077:0005 облікується за благодійною організацією «МІЖНАРОДНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ФОНД НАЦІОНАЛЬНОГО ДОБРОБУТУ КРИМУ».

Громадська Організація Мапа Реновації та жителі міста Києва.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *