“Свідомий напад на парламентаризм”. Представники опозиції у парламенті – про форсування відставки Разумкова
Представники партій Батьківщина та Європейська солідарність в коментарях НВ оцінили роботу спікера Дмитра Разумкова та політичне протистояння між ним і пропрезидентським політичним табором.
Сергій Соболєв, заступник голови фракції Батьківщина, вважає, що Разумков був одним із найкращих спікерів парламенту за всю історію, оскільки намагався, наскільки це було можливо, все ж дотримуватися регламенту.
Водночас і Соболєв має претензії до спікера: зокрема через те, що законопроекти Батьківщини Разумков не ставив на порядок денний. Для того щоб ті все ж були розглянуті, опозиція збирала 150 підписів за проведення позачергової сесії. Але на ці зібрання не з’являлися «слуги».
Представника Батьківщини лякає перспектива, що спікером може стати Стефанчук, який під час хвороби Разумкова на коронавірус головував на засіданні парламенту, коли розглядався «олігархічний» законопроєкт. «Він грубо порушував регламент, нікому тоді не дали зачитати правки, навіть членам СН», — каже Соболєв.
У підсумку документ ухвалили поспіхом із нормами, які суперечать одна одній: невідомо, хто буде вносити олігархів у реєстр, — Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК), як запропонував Разумков, чи РНБО, як хотіли автори проєкту.
Іванна Климпуш-Цинцадзе, депутат від Євросолідарності (ЄС), каже, що її фракція не голосувала за призначення Разумкова на посаду і не збирається голосувати за його відставку.
«Ми вважаємо, що це свідомий напад на парламентаризм і намагання підім’яти під Банкову український парламент», — пояснює вона.
Разумков назвав такі дії очікуваними. Спікер Ради запевнив, що у нього немає конфліктів з Слугою народу. Про значні тертя між ним та політичною силою, за списками якої він пройшов до парламенту, неодноразово писали ЗМІ.
Раніше Арахамія звинуватив Разумкова в тому, що він «не послухав думку фракції», направивши прийнятий Радою законопроєкт президента Володимира Зеленського про олігархів на розгляд до Венеціанської комісії.
Спікер парламенту відповів, що не міг вчинити інакше, тому що цього вимагала омбудсмен Людмила Денісова та опозиційні фракції.
За словами Денісової, деякі норми документа не відповідають Конституції, а його прийняття може порушити права людини. Опозиційні фракції також закликали звернутися до Венеціанської комісії.
Разумков також критикував процедуру прийняття законопроекту, заявляючи, що народні депутати порушили регламент.
Читайте також: