Суд звільнив Влада Сорда під домашній арешт. Інтелігенція збирається на акцію “очищення Офісу Президента”

Печерський райсуд Києва обрав затриманому на акції під Офісом Президента Владиславу Гранецькому-Стафійчуку (псевдонім Влад Сорд – ред.) запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Таке рішення ухвалив слідчий суддя Олексій Соколов, повідомив після судового засідання у коментарі журналістам адвокат Дмитро Мазурок. Захист Сорда просив застосувати до нього більш м’який запобіжний захід – особисте зобов’язання.

Нагадаємо: увечері в суботу, 20 березня, під Офісом Президента відбулася акція на підтримку засудженого активіста Сергія Стерненка. Деякі мітингарі розписали будівлю протестними написами, розбили вікна вхідних дверей та підпалили табличку на фасаді ОП.

Коментар із Фейсбуку:

Напередодні засідання Шевченківського суду в цій справі відома письменниця Лариса Ніцой написала у Фейсбуці: “Знаю особисто затриманого Влада Сорда. Талановитий поет, прозаїк, видавець.

Позитивний. Добрий. Патріот України. Пише неймовірні книжки. Аби в нас була країна, яка має гуманітарну політику, його б книжку «Безодня» обговорював би кожен канал ТБ, кожне радіо. Такої прози в нас ще не було.

Ветеран війни, який побував у Іловайському котлі, єдиний, хто врятувався від вибуху серед своїх побратимів, які загинули, але був поранений, паралізований, заново учився ходити…

Повернувшись до мирного життя, знайшов своє кохання і вже разом з коханою дружиною, письменницею Вікторією Гранецькою, створили у Вінниці неймовірно цікаве видавництво «Дім химер». Стали видавати високоякісну прозу сучасних українських авторів.

Україна, на жаль, – країна, яка мало читає і мало купує книги. Попри складну для видавництва фінансову ситуацію, Влад з Вікторією ухвалюють рішення 10% від проданих книг перераховувати дружині Ріфмайстра, яка опинилася ще у більшій скруті, ніж вони. Її звільнили з роботи після походів по судах на підтримку чоловіка. Влад постійно приїздив з Вінниці в Київ на акції підтримки Ріфа.

Приїхав і цього разу. Мав квиток на вечірній потяг додому…

Дізнавшись про арешт Влада Сорда, я одразу зателефонувала його дружині, моїй подрузі Вікторії Гранецькій. Колись я прочитала роман «Тіло» і була впевнена, що такий зрілий і «жорсткий» (не плутати з жорстоким) текст міг написати лише чоловік.

Яке ж було моє здивування від знайомства з автором, коли виявилося, що роман написала маленька, тоненька, очі на пів обличчя, неймовірно талановита дівчина, лауреатка міжнародних літературних конкурсів.

Сьогодні ця дівчина – дружина Влада. Вона дуже турбується про нього. Каже, що Влад кожного ранку страждає на дуже сильні головні болі, вони постійно звертаються до лікарів, і п’є від цього ліки.

Як він там витримує цей біль без ліків в ІТТ? І разом з тим пожартувала: «Заберу його додому, він в мене ще попроситься назад в ізолятор».

Я знаю одне, друзі, дуже легко засуджувати на відстані. Але я можу лише уявити, як допекла ситуація, якщо не витримав інтеліґент і письменник Влад Сорд”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *