Справа Порошенка: суд переніс засідання на 19 січня

Суддя Печерського суду Соколов 17 січня, блиько 17-ї години пішов у нарадчу кімнату, щоб визначитися із клопотанням прокуратури щодо запобіжного заходу п’ятому президентові України, лідеру “Європейської солідарності” Петру Порошенку. Однак після 22-ї вечора представники суду повідомили, що суддя переніс засідання у справі на 19 січня, початок – о 14-й годині.

Петро Порошенко заявив, що влада злякалася протестної акції на підтримку демократії, проти диктатури. Він закликав прихильників прийти до Печерського суду 19 січня.

17 січня упродовж дня відбувалося судове засідання. Прокуратура  попросила Печерський райсуд Києва обрати для експрезидента України Петра Порошенка жорсткий запобіжний захід – два місяці арешту або заставу в мільярд гривень. Суму застави обгрунтували тим, що інкримінований злочин є особливо тяжким. Збитками прокуратура вважає оплату за вугілля з окупованих шахт.

Адвокати Петра Порошенка просили повернути прокуратурі це клопотання без розгляду. Незалежні спостерігачі вважають, що захисники Порошенка в суді (у своїх виступах) камінь на камені не залишили від матеріалів державного обвинувачення.

17 січня Порошенко рейсовим літаком прибув до України з Варшави. Біля аеропорту “Київ” його зустріли тисячі людей з гаслами: “Ні диктатурі!”, “Україні не личить Ze-кохання”, “Україні потрібен Порох”, “I’ll be back, Poroshenko”, “Порох є – дамо вогню”… Близько 15 хвилин прикордонники перевіряли закордонний паспорт Петра Порошенка.

Нагадаємо: Порошенку повідомлено про підозру у вчиненні державної зради та сприянні діяльності терористичних організацій.

Біля суду упродовж дня і аж до пізнього вечора тривав велелюдний і гучний протестний мітинг.

До речі, про деякі співпадіння: 17 січня 2021 року в  Росії було затримано в аеропорту опозиціонера Олексія Навального, що спричинило масові протести по всій країні. Того дня він повернувся після лікування в Німеччині. 2 лютого 2021 року Московський суд у справі «Ів Роше» — про «шахрайство» ухвалив відправити Навального до колонії загального режиму – він проведе в колонії загального режиму 2 роки і 8 місяців.

20 грудня в Росії (країні-агресорці) – День співробітника органів безпеки РФ.

В Україні 20 грудня п’ятому Президенту, народному депутату Петру Порошенку повідомлено про підозру у вчиненні державної зради та сприянні діяльності терористичних організацій.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *